Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet egyetem mellett...

Hogyan lehet egyetem mellett cukrásznak tanulni?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni. Terveim szerint Matek-magyar tanárszakot fogok végezni, ez alatt szeretnék cukrász képesítést szerezni, ugyanis inkább abban a szakmában dolgoznék utána, már amennyiben nem leszek befutott író :). (Ha valakit érdekel, megindokolhatom a döntéseim.) Azonban hiába kerestem rá rengeteg módon az interneten, semmi segítséget nem találtam, hogy ez hogyan lenne lehetséges. Volt szakiskola, de az ugye gimnázium helyett (vagy szakgimnázium, ugyanez a helyzet) lenne. Voltak OKJ-s képzések, az utolsóhoz május 29-ig lehet csatlakozni, de saját magamnak kéne intéznem a gyakorlatot, amire nincs nagyon lehetőségem. A legkedvezőbb, amit találtam, az érettségi utáni cukrász képzést biztosított, ráadásul ingyen (állami támogatással), azonban nappali tagozatban, tehát nagyjából ugyanúgy kéne járnom iskolába, mint most. Egyetemre nem akarok két évvel később menni, az teljesen biztos, viszont ezzel meg nem annyira akarok öt évet várni, amíg az egyetemet befejezem. Persze talán mégis ez lesz, de reménykedem benne, hogy valaki tud segíteni, hogy hogyan lehetne ez mégis megoldható.

(Persze az is lehet, hogy nem kezdeném egyszerre a kettőt, mert nem tudom, mennyi időm, energiám lesz az egyetem mellett, de szeretném, ha lenne lehetőségem.)



2021. máj. 19. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:

A matek-magyar párosítás nem egy szerencsés párosítás akkor a Te szemszögedből. Ugyanis mindkét szakhoz idő kell, és mivel hibrid tanszékes, azaz bölcsészeti és természettudományi, ezért még az órákat is nagyon nehéz lesz élhető órarendbe illesztened.

Emellett végezni egy cukrászt, nehéz lesz. Ugye most a 2016 2019 között folyó szakképzési rendszert kivezetik, 2020-tól párhuzamosan működik a két rendszer, a korábban tanulmányait megkezdő felnőtt tanulók a régi szabályozásnak megfelelően kapnak tanúsítást, az új képzési struktúrát pedig felmenő rendszerben vezetik be.

Erről itt tudsz olvasni:

[link]

Meg itt:

[link]

Szóval röviden csak szakmunkásképzőben lehet majd tanulni 2-3 évig. Most egy joghézagot használnak ki a különböző iskolák, és azt csinálják, hogy pl.: évente 1 órát tartanak, így a régi képzési szint marad, de sajnos fizetni- és jogilag járni is több évig kell. Erre példa ez az iskola:

[link]

Idézem: "2020. decemberében csak 1 óra volt, a második óra 2021. év végén lesz és onnantól lesznek heti rendszerességgel a tanórák hétvégente! NEM MARADT LE SENKI SEMMIRŐL :)"


Szóval ezt még talán kitudod majd használni (vélhetően ez máshol is lesz még egy darabig), és mivel hétvégi a képzés, ezért még működhet a tanárszak mellett, de tényleg nehéz szakot választottál. Azt kell megtudakolnod, hogy működhet-e a két nappali képzés. Ugye mindkettő nappaliban fog menni az új rendszerben (esetleg kereshetsz esti képzést is később az új rendszerben).

2021. máj. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Huh, köszi!

Igen, azt mindenki mondja, hogy a matek-magyar nem egy előnyös párosítás :/

Ez segített, főleg a vége, tisztul a kép :)

2021. máj. 19. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!