Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a matek nemzetk...

Mennyire nehéz a matek nemzetközi gazdálkodáson?

Figyelt kérdés
Szeretnék nemzetközi gazdálkodást tanulni . Az angolt b2 - es szinten beszélem a németet gyengébben . Egyedül a matek miatt érzem nehéz kihivásnak sajnos csak 35 % lett az érettségim matekból , de minden másból 80% felett. Matekra soha nem tanultam így nem tudom ha gyakorolnék stb esetleg menne-e vagy pedig totál hülye vagyok hozzá. Szerintetek így lehetetlen lenne elvégezni? Esetleg személyes tapasztalat? Vagy valaki járt már így? Segítsegek :/

2021. máj. 30. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Én a helyedben kilőném az összes gazdasági szakot. Az elején ugyanannyi a matek mindegyik szakon, nem kevés.

Illetve nemzetközi gazdálkodáson 2 nyelvvizsga kell majd a diplomához, nem b2 szinten, maximum az egyik,de abból is csak szakmait fogadnak el, másikból c1 kell.

2021. máj. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
Ne aggódj, nem egy matematika szak. Van két félév alapszintű matek meg két félév statisztika, de mindenhol mindent a nulláról tanítanak. Ha nem vagy túl jó matekból, akkor menj egyből magántanárhoz és kényelmesen megcsinálod gond nélkül. A szak többi részéhez 4 alapművelet kell, és az is max. Excelben.
2021. máj. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Az 1-es nem igazán valid dolgokat ír, kettő B2 szaknyelvvizsga kell a diplomához ami könnyen teljesíthető ha idegen nyelven veszel fel tantárgyakat és van szorgalmad időt fordítani a német fejlesztésére. A matekról annyit, hogy ismerek olyat aki 2-3-as volt középiskolába és mégis tudta teljesíteni a gazdmatekot,mikrot, markot is. Ne ijesszen el, ha rendesen tanulsz sikerülni fog!
2021. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 Az egyik B2 szakmai nyelvvizsga kiváltható C1 komplex nyelvvizsgával.
2022. júl. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!