Hova menjek gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Gyöngyösi vagyok az erős és a közepes tanuló között vagyok. Szerintetek menjek a berzébe vagy hatvanba, esetleg egerbe?

2021. máj. 31. 06:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ismerem ezeket a gimiket, de oda menjél, amelyik viszonylag jó gimi, és közel is van.
2021. jún. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Mondok pár jó sulit:

-Hatvan:Bajza

-Eger: Gárdonyi

-Aszód: Petőfi Sándor gimnázium (nem az evangelikus)

-Eger:Andrássy

-Eger:Szilágyi

A Berze a világ legrosszabb iskolája.Az összes tanár szemét,csak az a valaki akinek ügyvéd/orvos szülei vannak és teletömik az alapítványt pénzzel.Szemetek a diákokkal, pl én hamarabb kész lettem a doga megírásával erre forgatják a szemüket rám. Fél évig bírtam azt a sznob iskolát és eljöttem.

2021. jún. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2.

Hányszor írod le még ezeket?

Eddig három kérdésnél is ugyanezt a választ adtat

2021. jún. 9. 22:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat négy
2021. jún. 9. 22:14
 5/6 anonim ***** válasza:

A középiskola/gimnázium keresés úgy működik, hogy először is eldöntöd, hogy mekkora az a táv ahol sulikat fogsz nézni. Azaz, hogy a saját városba akarsz-e, vagy hajlandó vagy-e buszozni fél órát, esetleg felköltözni kollégistának Budapestre vagy akárhová.


Másodszor megnézed, hogy melyik tantárgyak mennek, gondolkodol, hogy körülbelül mi akarsz lenni, ha nagy leszel vagy legalábbis mi nem. Ha fogalmad sincs, akkor eldöntöd, hogy mely az a tantárgy, amelyet szívesen tanulsz, jó is vagy belőle, érdekel, stb. Ha ez megvan, akkor elmehetsz olyan szakirányba. Értem ezalatt az emelt biosz-kémiát, töri-magyart, nyelvet, nyelvi előkészítőt, informatikát, akármit.

Ha úgy döntöl, hogy nem akarsz semmit emelten tanulni, akkor a sima 4éves gimnáziumi képzés a neked való.


Ezt követően azokra a városokra, ahová járnál suliba, kigyűjtöd, hogy milyen iskolái vannak. Kiírod őket szépen egyenként. Ez után egyenként rájuk keresel, majd megnézed a felvételi tájékoztatókat, hogy indít-e olyan képzést, amilyenre menni szeretnél. Ha igen, akkor kiírsz róla mindent amit kitudsz (érettségi átlageredmények, van-e szóbeli és ha igen, milyen, hány ponttal vették fel az utolsót, stb. Egyszerűen rákeresel a sulira, akár itt gyakorin, tuti írtak már róla valamit).

Ha úgy vagy vele, hogy bárhová mennél koliba (és persze anyudék is benne vannak) akkor elkezdel toplistákat nézni, vagy kiírod ide, hogy (pl) melyik a legjobb emelt bioszos gimi, amit az emberek ismernek és az hol van (bár már tuti van már ilyen kérdés is). Válaszolnak rá, arra is rákeresel, kigyűjtöl infókat, ilyenek.


Amint már van valamennyi suli, rangsorolod őket magadban és annyi. Aztán majd készülsz a központira 8.-ban és majd megnézed, hogy hogy sikerül, elég-e a kigyűjtött sulikhoz a pontod (ezért érdemes kereséskor több, különböző szintű sulit kigyűjteni).



Így pedig, hogy nem tudjuk, hogy milyen érdeklődésű vagy, nem ismerünk kellően ahhoz, hogy kb tudjuk, hogy te a központinál az 50pontot vagy a 80pontot író szint vagy-e, így nem lehet neked értelmes választ adni erre a kérdésre. Ha valaki ad is, akkor sem érdemes rá nagyon hallgatni. Ez egyébként is a te életed, a te tanulmányaid, a te jövőd, keress ki mindent és dönts te, ne pedig arra hallgass, hogy itt egy vadidegen, lehet hogy elfogult ember mit ír.

2021. jún. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Így akartam csinálni ahogy az utolsó mondta
2021. jún. 11. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!