Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági szakon BGE-n első...

Gazdasági szakon BGE-n első féléves ösztöndíjindexem 3,9 lett (sima átlag 4,33, meg volt egy 4,25-ös átlagom is) itt 2 tizeddel maradtam le az ösztöndíjről, majd most második félévnél ösztöndíj kreditindexre 4,77-et ír. (Sima átlagom 4,71) ?

Figyelt kérdés

Mit jelentenek ezek az átlagok?

-komulált korrigált kresitindex

-súlyozott átlag

-halmozott súlyozott átlag

-komulált átlag


Mindegyikre másmilyen átlagot ír ki a neptun.


Előző félévben ha 4,25 átlagnál az ösztöndíj indexem 3,9 volt akkor idén miért lett 4,71-es átlagnál 4,77 az ösztöndíjindexem?


Erre már kapok vajon ösztöndíjat??



2021. jún. 1. 00:12
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Mérnökin végeztem, de eskü ezekhez külön kurzus kellene.:D
2021. jún. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyetértek :D
2021. jún. 1. 00:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ösztöndíjindexed felhúzta a jobb átlag, valamint a kreditek mennyisége sem mindegy. A súlyozott átlag annyit jelent, hogy össze adod a jegyeid majd elosztod hány db van (sima számtani átlag). A kumulálás pedig görgetést jelent, az előző félévek átlaga átlagolva. Ha jól emlékszem most 3,0 körül kezdődik a tanulmányi ösztöndíj határa, onnantól kezdve automatikusan, igénylés nélkül jár (ha államis vagy)! :)
2021. jún. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Államis vagyok de én úgy tudom 4,1-től. 3,0 alatt átsorolnak fizetősre. Vagy totál hüyeséget beszélek? Idén kezdtem, nem nagyon látom át még a dolgokat..:(

Első félévben 27 kreditem volt, mostaniban pedig 31. A kreditetek/táegyakat a mintatanterv ajánlása alapján veszem fel mindig.

2021. jún. 1. 00:54
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Átlagszámítás


Megszerzett kredit / Obtained credits: az adott félévben sikeresen teljesített (KTi) és

elismert kreditek (KJi) összege (az ETR-ben ilyen nem volt), azaz sum(KTi) +

sum(KJi)


Felvett kredit / Registered credits : az adott félévben felvett és le nem adott kurzusok

(KFi) kreditösszege (mint az ETR-ben), azaz sum(KFi)


Súlyozott tanulmányi átlag / Grade-point average (GPA): az adott félévben

sikeresen teljesített kurzusok jegyének (Ei = 2..5) és kreditértének (KTi) szorzata

összegezve, majd a figyelembe vett kurzusok kreditértékének összegével (mint az

ETR-ben), azaz sum(Ei * KTi) / sum(KTi)


Kreditindex / Credit index (Normalized GPA): az adott félévben sikeresen teljesített

kurzusok jegyének (Ei = 2..5) és kreditértének (KTi) szorzata összegezve, majd

jogszabály szerinti normatív féléves 30 kredittel osztva (mint az ETR-ben),

azaz sum(Ei * KTi) / 30


Korrigált kreditindex / Corrected credit index (CCI): a kreditindex megszorozva az

adott félévben sikeresen teljesített, illetve felvett kreditek hányadosával (mint az ETR-

ben), azaz sum(Ei * KTi) / 30 * [sum(KTi) / sum(KFi)]


Hagyományos átlag / Regular average: mint a súlyozott tanulmányi átlag, csak az

elégtelenek is beszámítanak, valamint a kredit helyett a kurzus „súlyának” megfelelő

érték (Si) szerepel (mint az ETR-ben), sum(Ei * Si) / sum(Si)


Teljesített kredit / Completed credits: az adott félévben sikeresen teljesített kreditek

(KTi) (mint az ETR-ben), azaz sum(KTi)


Elismert kredit / Transferred credits: az adott félévhez jóváírt kreditek (KJi) összege

(az ETR-ben ilyen nem volt), azaz sum(KJi)



FONTOS! A fenti értékekben sikeresen teljesített kurzusok (azaz a KTi és Ei értékek) közé

beleértendők azok a kreditjóváírások is, amelyek a TVSZ szerint beszámítanak a féléves

tanulmányi teljesítménybe, így pl. a kurzus nélküli Erasmus-jóváírások (amennyiben azok öt

vagy háromfokozatú jeggyel és félévhez kötötten lettek rögzítve). Az ilyen jóváírások

természetesen az elismert kreditek (KJi) között nem szerepelnek.

A fenti féléves adatok majd mindegyikének van kumulált változata, amely az első félévtől

kezdődően összesíti (halmozza) a megfelelő átlagot, ill. kreditiértéket. Ezzel kapcsolatban az

alábbi információk fontosak:


 A kumulált adat neve magyarul a „göngyölt”, angolul a „total” előtagot viseli.

 A göngyölt megszerzett kredit elnevezése röviden csak: „göngyölt kredit / total

credits” .

 A göngyölt elismert kredit (total transferred credits) tartalmazza a félévhez nem

között jóváírásokat is.

 A hagyományos átlagnak és a kreditindexnek nincs kumulált változata.

2021. jún. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! ☺️ Szerinted akkor esélyes lehetek 4,77 kreditindexel tanulmányi ösztöndíjra, akár a legkisebb összegre is?
2021. jún. 2. 00:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Így van, azzal már majdnem a legnagyobbra is:)
2021. júl. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!