Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi igazgatás (NKE) és...

Nemzetközi igazgatás (NKE) és nemzetközi tanulmányok (ELTE, Corvinus) szakokról (akár összehasonlító) vélemény?

Figyelt kérdés

2021. jún. 2. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Az ELTE és a Corvinus egyetemek, az NKE nem. End of story.
2021. jún. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
A nemzetközi igazgatási az kifejezetten az állami szférában történő elhelyezkedésre képez, lesz ahol dolgozz utána, stb stb.., a nemzetközi tanulmányok picit himi-humi kicsit ilyen kicsit olyan de egyébként semmilyen szak, egyetemtől függetlenül. Lényegében nyelvtudással bárki elvégezheti a munkájukat, aki egyetemet végzett.
2021. jún. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Nemzetközi igazgatás: ez egy szakma, tanulsz valami értelmeset és tudsz vele munkát vállalni az állami szektorban.


Nemzetközi tanulmányok: ez egy nemlétező valami, nincs semmilyen szakma sem ilyen tudomány. Himi-humi vegyesfelvágott, nem jó semmire.

2021. jún. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

A nemzetközi igazgatási sem egy szakma…

Egyik se jó, de akkor már inkább Corvinus vagy Elte, már csak az egyetem miatt. Az NKE nagyon rosszhírű

2021. jún. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Nemzetközi igazgatás, én erre járok, nagyon szeretem, de csak akkor gyere erre, ha bírod a jogot, mert a tantárgyaink nagy része jogi tárgy. Elhelyezkedni könnyű vele az állami szektorban. Összehasonlító véleményem nincs a másik kettővel, mert azokra nem jártam, de van olyan szaktársam, aki nemzetközi tanulmányok szakon végzett, és a mekiben dolgozik, mert sehol nem talált vele munkát, ezért jelentkezett aztán nigre. Nemzetközi tanulmányokkal másmilyen mester nélkül eléggé nehézkes lehet elhelyezkedni.
2021. nov. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%
Ja, állami szektorban. Alacsony fizetésért..
2021. nov. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

Szia! En niges diplomaval (csak BA, mester nelkul) boven 300 netto feletti kezdofizetest kaptam (hivatal). Van bertabla, ami alapjan ki lehet szamolni ezeket. Erdekes munka, de megerositem az elottem szolo nigest, hogy rengeteg a jog, szoval ha az nem fekszik, akkor ne menj oda. Sokan utana, akiknek nagyon megtetszik a jogi vilag, megcsinaljak a jogaszkepzest kevesebb ev alatt levelezon. En megelegedtem ezzel:D Nke-n kivul csak a Pazmanyon volt nig, de ha jol tudom, ott mar nincs, csak nke-n.

Szoval ha erdekel a terulet, akkor nagyon jo valasztas. Nemzetkozi tanulmanyokat nem ismerem annyira, de baratnom masodeves ott, es folyton mondogatja, hogy mennyire megbanta, hogy oda ment (Corvinus).

Az nke-t szido emberekkel pedig ne foglalkozz, en is tartottam tole, hogy fu de rossz lesz a fizu meg minden, de rajottem azota, hogy csak azert szidjak azt az egyetemet, mert fideszesnek tartjak, es sok az ellenzeki gyakorin.:DD Engem nem erdekel a politika, szoval mindentol fuggetlenul ajanlani tudom ezt a kepzest.

2021. nov. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!