Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen embereknek ajánlott a...

Milyen embereknek ajánlott a nemzetközi gazdálkodás szak?

Figyelt kérdés
Mit lehet dolgozni ezzel a szakkal? Külföldön is végezhetek vele munkát ha elvégzem? Mennyire izgalmas a szak? Milyen lehetőségeket nyujtott szamotokra?

2021. jún. 3. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban olyan embernek, akinek nincsenek nagyon pontos elképzelési a jövőbeli munkájával kapcsolatban. Ez egy mindenből egy kicsit szak, de elég hasznos, mivel gazdasági, így bármelyik multihoz el tudsz vele helyezkedni.

Ami fontos, hogy legyen nagyon jó nyelvérzéked, ne is az lebegjen a szemed előtt, hogy megszerezd a C1-et, hanem hogy tényleg probléma nélkül tárgyalni tudj két idegennyelven legalább (ebből nyilván egyik az angol).

Hogy külföldön tudsz-e vele dolgozni, ez elsősorban a nyelvtudásodtól függ, illetve, hogy emnnyire vagy profi a szakterületeden.

Ha érdekel a gazdaság, egy kis matek, egy kis hr, egy kis számvitel, pénzügy, egyéb kiegészítő tantárgyak pl gazd töri, stb akkor igen, érdekes szak. Javaslom, hogy nézz utána az általad kiválasztott intézményben milyen tárgyakat tanítanak.

Én ezzel a szakkal könyvelőként helyezkedtem el egy multinál, pedig még csak le sem diplomáztam.

2021. jún. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
bocsi hogy ide tolakodom, de engem is érdekel ez a szak, de így az első válaszoló alapján akkor ez miben különbözik a gazd. men. -től?
2021. jún. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. Nem olyan sokban, de a nemzetközi g inkább erre a nemzetköziségre megy rá, nekünk lesz külön nemzetközi pü is. A legjelentősebb különbség, hogy az gazdmeneseknek meg kermarkosoknak elég egy nyelvvizsga, nekünk ngseknek viszont kettő kell. 2 szakmai közép vagy 1 c1 és egy szakmai közép. Nyilván a szakmai gyakorlatnál vannak különbségek, pl nekünk mindenképp nemzetközi céghez kell menni (de ez csak az én egyetemen ELTE, többit nem ismerem).

Az első évben kb egyformák a tárgyak, később vannak eltérések.

2021. jún. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!