Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alapszaktól különböző mesterké...

Alapszaktól különböző mesterképzésre? Kreditelismertetés vagy részismereti hallgatói jogviszony?

Figyelt kérdés

Azt megtaláltam, hogy "A felvétel feltétele: az adott mesterszakra előírt szakon szerzett felsőfokú oklevél (diploma). Olyan diplomák esetén, melyeket nem lehet az adott mesterszakra teljes kreditbeszámítással elfogadni kreditelismertetési eljárás keretében kell megvizsgálni, hogy a jelentkező rendelkezik-e a szükséges előtanulmányokkal. Amennyiben nem, úgy részismereti hallgatói jogviszony keretében igyekszünk lehetőséget biztosítani a hiányzó kreditek megszerzésére." és "A mesterképzésbe való belépéshez szükséges minimális kreditek száma 12 kredit magyar történelmi, illetve magyar nyelvészeti és magyar irodalmi ismeretkörökből.".

Az én diplomámat így elfogadnák, de kellene hozzá 12 kredit az említett ismeretkörökből és ezt vagy kreditelismertetéssel (magyarul már az alapszakon meg kellene szereznem ezt a 12 kreditet, de már csak két félévem van vissza és egyébként a szabvál kreditjeim már mind megvannak) vagy részismereti hallgatói jogviszonnyal (de úgy értelmeztem, hogy akkor az még a mesterképzés előtt egy év, amíg megszerzem ezt a 12 kreditet és csak utána kezdhetem el a mestert) lehet megoldani. Úgyhogy még nem teljesen világos számomra, hogy hogyan működik ez az egész és mivel járnék a jobban, hogy lehetne megoldani azt, hogy felvételizhessek majd arra a mesterre.


2021. jún. 3. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen szakról van szó attól függ.
2021. jún. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez szaktól független szerintem, de anglisztikáról mennék hungarológia mesterre.
2021. jún. 6. 13:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sajnos nem lehet.
2021. jún. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A kérdésben leírásában szerepel, hogy lehet és az is, hogy pontosan hogyan lehet.... Ennek már utánanéztem, szóval ez nem is volt kérdés.
2021. jún. 6. 13:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Jaa akkor félreertettem sajnálom. Ha lesz az egyetemnek nyiltnapja akkor ott megkérdezheted az a biztos vagy a tanulmanyi osztalyon.
2021. jún. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!