Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen esetben pótfelvételizhet...

Ilyen esetben pótfelvételizhetek? Első megjelölt nem indul, másodikra megvan a pont, de oda mégsem szeretnék menni, többi lent.

Figyelt kérdés

Mondjuk van 3 megjelölt helyem, abból az első nem indul. A másik kettő egy másik egyetemen van, ahová már nem szeretnék menni, viszont oda felvennének mert megvannak a pontjaim.

Lehet úgy pótfelvételin jelentkezni egy szakra, hogy a normál felvételin a második megjelölt helyemre felvettek?



2021. jún. 8. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nem lehet pótfelvételizni, ha felvesznek valahova a rendes felvételi eljárásban.

De emlékeim szerint tudod törölni a helyeket. Ha komolyan gondolod, lehet, ki tudnád törölni a helyeket, ahova nem akarsz menni és ha nem vesznek fel az első helyre, utána tudsz pótfelvételizni.

2021. jún. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyszer valahova felvesznek, megvan az elegendő pontod, nem dönthetsz úgy, hogy mégis inkább pótfelvételizel máshova.

Nem véletlen mondják, hogy jól gondold meg, mit szeretnél.

Minden évben van egy határidő, amíg még lehet variálni sorrendet, törölni jelentkezést. Nem tudom, idén ez mikor van, ha még beleférsz, törölheted a további jelentkezéseidet és pótfelvételizhetsz majd. Kérdés, hogy akkor indul-e. Kérdés, hogy mennyi lesz a költségtértése (bár lehet, hogy ez nálad nem kérdés, mert nem gond)


Ami szerintem a legkézenfekvőbb, hogy beiratkozol, elkezded (hiszen csak meggondoltad, valamiért jónak érezted ezeket is, hogy beírtad). Lehet, hogy bejön. Ha mégsem, esetleg később tudsz váltani másik intézmény hasonló szakára. Nálunk viszonylag nagy ilyen téren a mozgás, sokan jönnek-mennek attól függően, hogy éppen adott évfolyamnak melyik iskolában melyik "szakirány" érhető el.

2021. jún. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a másik lehetőség, hogy nem iratkozol be és jövőre újra jelentkezel.
2021. jún. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igen februárban még jónak éreztem a megjelölt szakokat, viszont azóta sok víz lefolyt a Dunán, és sokkal konkrétabb elképzeléseim lettek a jövőmmel kapcsolatban, és ez az első hely ami egy picit kapcsolódik, és hasznát tudom venni, esetleg innen váltani.

Még van egy hónap amíg vissza lehet vonni a jelentkezési helyeket, még azért párszor átgondolom, de valószínű ez lesz a megoldás.


Egyébként amit megjelölnék, az elmúlt években szerepelt állami formában a pótfelvételin, nem szokott megtelni a férőhely, ezért merült fel bennem ez a kérdés.

2021. jún. 8. 13:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Viszont ha most nem indul, kérdés, hogy pótfelvételi keretében lesz-e.
2021. jún. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jaj bocsi ha nem volt érthető a leírásomból, nem ugyanaz a szak amit első helyen jelöltem, és amit pótfelvételin akarok.

Utólag a járműmérnök szakot jelölném, ami még nem szerepelt nálam lehetőségként a sima jelentkezésnél.

Persze tudom, kevés arra alapozni, hogy eddig is volt a pótfelvételin.

2021. jún. 8. 14:30
 7/7 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Csak kíváncsiságból: Miért pont a járműmérnöki? És mit jelöltél meg most? Ha gondolod, privátban is megírhatod, pusztán érdekel, hogy mit tervezel vele és mi volt az alapötleted.
2021. jún. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!