Ez így lehetséges?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy vidéki egyetemre járok, jogásznak tanulok, azonban úgy alakult hogy Budapesten folytatnám a tanulmányaimat, ugyanezen a szakon. Sajnos az átjelentkezés nem lehetséges, mert az idén nem teljesítettem valami fényesen, így az átlagom miatt nem vennének át, viszont a pótfelvételin történő újrajelentkezés egy lehetséges alternatíva. Még az elején járok, úgyhogy rosszabb esetben is csak egy évet csúszok így. Viszont félő, hogy az idei túljelentkezés miatt nem kerülök be, (tavaly bőven bejutottam volna, 60 ponttal lettem volna a pótfelvételi ponthatára felett) így a jelenlegi egyetememről csak akkor iratkoznék ki, ha már felvettek Pestre, nehogy két szék közt a pad alá essek. Azzal tisztában vagyok hogy két különböző szakra lehet járni párhuzamosan, azt viszont nem tudom hogy egy ugyanazon szakra lehet-e járni egyszerre két különböző egyetemen.

Nem tudom volt-e már itt valaki ilyen helyzetben, de nagyon örülnék ha valaki tudna segíteni nekem😊

21/L



2021. jún. 8. 16:09
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!