Állatorvosi egyetem hol található Magyarországon, és milyen ponthatárok vannak nagyjából államin, és fizetősön?

Figyelt kérdés
Érdekelnének tapasztalatok, hogy aki esetleg valamelyikre jár, mennyire kemény, vagy milyen maga a képzés? Jelenleg azon gondolkozom, hogy szeretnék egy ilyen szakra elmenni, valószínűleg a pontom is meg van hozzá, és nagyon szeretem az állatokat, és mindig is érdekelt a gyógyításuk. Bármit szívesen fogadok:) köszi szépen

2021. jún. 9. 22:21
A kérdező szavazást indított:
Ajánlani tudom.
Nem tudom ajánlani.
10 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

felvi.hu ott mindent megtalálsz a felvételivel kapcsolatban, évekre visszamenőleg láthatod a pontszámokat is. De hogy válaszoljak is, csak Budapesten van, a ponthatárok 431-460 körül változnak, de az is fontos, hogy a felvételhez emelt biológia és kémia érttségi szükséges.

Személyes tapasztalattal nem szolgálhatok, sosem jártam oda.

2021. jún. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én odajárok, most végzek az első évvel.


Állami képzésre 435 körül van mindig a ponthatár, fizetősre 460 körül. Nem ajánlom a fizetőset, 1.450.000 egy félév.


Szerintem nehéz egyetem, nyilván hiszen orvosi, de alapvetően nehezebb mint egy orvosi, mert nem igen vannak magyar tankönyvek, (Pl. a Fehér-féle anat tankönyv tele van hibával, az oktatók sem ajánlják, egy kalap lócitromot nem ér) sőt amúgy sem igen vannak tk-k. Érdemes angol és/vagy német nyelvű szakirodalmat is olvasni.


Plusz figyelembe kell venni, hogy elég szerteágazó az alapképzés, pl anatómiából 4 fajt kérnek számon (ló, kutya, disznó, marha, de megemlítjük a macskát és a kiskérödzőket is), de sok más tantárgyban még előjönnek más fajok is. Ettől függetlenül az 5,5 éves képzés után még bőven szakosodni kell, ha nem ezzel a 4 faj valamelyikével akarsz foglalkozni.


Az a gond az egyetemmel, hogy egyedül van, nincs konkurencia, és így ő mondd meg mindent, akkor is ha nem éppen jó az amit csinál. De én csak 2 online félév után tudok állást foglalni, a végére nekem kicsit elegem lett - igaz nem jártam más egyetemre.


Annyit tudok mondani, hogy nem ezt akarod csinálni szívedből-lelkedből, akkor ne fogj bele. Ezt normális ember nem csinálja végig, csak aki makacs és nem akar mást.


Ez nem önfényezés, de ide megkell lennie a lelkületnek, az elhatározásnak, hogy megdöglesz is megcsinálod. Úgy nem, hogy gondolod, megcsinálod.

2021. jún. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtönek inkább hozzád szólok #2-es. Teljesen igazad van ez számomra csak egy ötlet volt egyelőre, mert nagyjából meg van az elegendő pontom talán még 1 emeltet kéne tennem, és bekerülhetnék simán államira, csak egyszerűen túl macerás lenne nekem, így hogy tudom hogy csak 1 helyen az is Bp ahol tanítják. Mivel én Debrecen közelében élek így nem tudnám kivitelezni a 6 évig felköltözést szóval sajnos így felejtős nekem:( mindig is nagyon szerettem az állatokat, és ha állatorvos nem is, akkor legalább asszisztens szeretnék lenni/kipróbálni magam abban, hogy milyen ez az egész. Ahhoz valaki nem tud valami okosat mondani, hogy azt külön el kell végezni, vagy betanulós munka lenne? Megköszönném tényleg.
2021. jún. 10. 17:56
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az nem gond, hogy Debreceni vagy. Mármint nem tudom mi a gond a felköltözéssel, de ha csak annyi a probléma hogy albérlet elég drága lenne, akkor az egyetemnek van saját kolija, kb havi 11.000-ért. 3 ágyas szobák, saját fürdő, igaz szintenként két közös konyha.


De ha más köt haza, akkor nincs jobb ötletem.


Állatorvosi asszisztens képzés van, múltkor olyan 235.000-ért láttam a képzést.


Viszont be kell valljam őszintén, a legtöbb friss doki is kb asszisztens helyett dolgozik, a kisállat (kutya-macska) részleg pedig rogyásig van dokikkal. Nem látok bele ebbe a részébe, de szerintem nem egy keresett végzettség :/


Állatok közül mi érdekel jobban, haszon vagy társállat? Én még nagyon szívesen elmentem volna vagy kutyakozmetikusnak (az keresett is) vagy valamelyik agrár szakra is akár. Igaz, az allatorvosi is agrár képzés 😁 de én is mindenképp ezen a vonalon maradtam volna.


(2-es voltam)

2021. jún. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!