Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinuson elsőévesnek hol...

Corvinuson elsőévesnek hol érdemes lakni?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdem meg a tanulmányaimat a Corvinuson, és érdekel, hogy melyik a legjobb opció lakhatás szempontjából (vidéki vagyok). A tarkaréti kollégium jó opció? Mi a helyzet a szakkollégiumokkal? Magánkollégium, albérlet?

2021. jún. 10. 23:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nem vagyok corvinusos, de itt sok minden függ attól, hogy mire van keret.

Koliban én örülnék ha bárhova felvennének, ha nem lenne más lehetőség. Míg azért magánkoli és albérlet drágább.

Pl egy sima albi 90-100ezertől indul, ha többen vagytok egy albiban, az is 30-50 ezer minimum + rezsi. Kolik azért ezeknek a töredéke. Magánkoli meg ugye ezek közt van valahol.

Ha megtehetitek hogy pl albérletben élj, akkor az szuper és persze simán mehetsz oda, viszont akiket én kolisokat ismerek, ők pont azért mentek koliba, mert ez egy kevésbé pénztárcaterhelő lakhatás. Illetve nálunk (sote) főleg olyanok kerülnek be koliba, akik meg se vagy nagyon nehezen tudnák megoldani a lakhatást. Javaslom, hogy ezt a szüleiddel beszéld át és úgy döntsetek (feltételem, hogy még nem tartod el magad 100%ban és albérletbe nekik is be kellene segíteni)

De amúgy sehol sem “érdemes”. Szerintem mindenhol jó lakni, ha oda jársz, ahova mindig is szerettél volna :)

2021. jún. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, akkor elsősöket csak a tarkarétibe vesznek fel, eléggé kint van a városból, kb 40 perc mire bejutsz az egyetemre, de amúgy annyira nem rossz. Albi az csak másokkal közösen bérelve pénztárcabarát, de azt időben el kell kezdeni keresni. A szakkolik jók nagyon, ha van olyan terület, ami kifejezetten érdekel, én ha tehettem volna biztosan jelentkeztem volna, nagyon építő közösségek, sok a lehetőség a fejlődésre és kapcsolatépítésre. Ha jól tudom van olyan szakkoli, ami még évkezdés előtt hírdet felvételt, de van olyan is, ami csak az első félévben/után. Használd ki a lehetőségeket.

Sok sikert, várunk a Corvinuson. :)

2021. jún. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!