Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki mit gondol erről? Mennyire...

Ki mit gondol erről? Mennyire helyes a gondolatmenetem?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, sajnos nem éppen úgy sikerült, mint terveztem, 440 pontom lett. Jelentkeztem az ELTE-ÁJK és a DE-ÁJK jogász képzésére. Az ELTE állami finanszírozáson így kilőve, a debreceni egyetem sikerességében reménykedem. Tavaly 413 pont kellett. Szerintetek nagyot fog emelkedni?

Egyáltalán mennyit számít az, hogy hol szerzem meg a diplomámat, nagyon szigorúan veszik? Vagy inkább a megszerzett és használható tudásom számít?


Gondolkodom, hogy fizetősön még felveszem az ELTE-t, de nem tudom, hogy mennyi értelme van. Debrecenhez közel lakom, ez még egy pozitív dolog összességében.

Mindenképpen jogot szeretnék hallgatni!



2021. jún. 12. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Igaz nem jog, de szerintem nem minden egyetem ad ugyanolyan diplomát. Van persze aki ezt mondja, de nekem is volt olyan ismerősöm aki ugyanazon a szakon volt, mint én, csak más egyetemen és nem hitte el, amikor mondtam, hogy nem mindegy hol végez.

Tavaly végeztünk, nekem tulajdonképpen azonnal volt munkám, covid alatt külföldre is jelentkeztem már mehettem volna, csak végül visszamondtam. (Családi tragédia, itthon kellettem)

Míg ő gyakorlati helyein se talált munkát és külföldön nem is nagyon válaszolnak neki, aki igen, ott elmondják hogy a nekik releváns nemzetközi egyetemeknél nem ugorja meg azt a szintet, amivel felvennék.

Igaz ez egy eset, de aki előttem végzett szomszéd, szintén máshol, ő nála is csodáltam hogy sokáig nem talált munkát. (Ezek az országos szinten 3.-4.helyek, az enyém 1.-2.)

Persze jognál lehet inkább az szamít hogy hova jutsz be utána ha pl ügyvédjelölt lennél, ezt nem tudom. Illetve azt sem, hogy oda bejutni mennyire lehet különböző diplomákkal.

Viszont, nem ajánlanám, hogy emiatt bevállalj egy önköltségest. Azt valahol ki is kell termelni. Inkább akkor ha nagyon váltanál, akkor átjelentkezésen gondolkoznék.

2021. jún. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet igazad van #1-es, de szerintem max.az első munkahelynél lehet érdekes. Utána már csak a tapasztalatot nézik.
2021. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, az átjelentkezés is opció. Első évben gyűjtenék kreditet, aztán megpróbálnám.

Nekem van olyan ismerősöm, aki az ELTE-re jár, levelezőn végzi és dolgozik mellette. Ez úgy néz ki, hogy kényszerből csinálja, éppen csak átmegy minden tárgyból, de az online vizsgáknak köszönhetően 3-4 ember segít neki. Számomra ez valamiért nem követendő példa, én nemcsak a papírért szeretnék egyetemre járni, nagyon becsülöm a tudást.

Azt is hallottam, hogy az a jogász, aki több nyelven is beszél, az remekül megélhet. (Angolul és németül társalgási szinten beszélek, ez előny lenne számomra, nem?)

2021. jún. 12. 20:08
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
A DE a jogász szakmában ugyan nem élvonalbeli, de nem is lenézett, azaz járhatsz nyugodtan. Többet ér egy nappali DE, mint egy levelező önköltséges ELTE. Szerintem is kezdj el járni, és majd meglátod, hogy jövőre átjelentkezel-e. Debrecenben amúgy van egy csomó cég, tudsz gyakornokoskodni vállalati jogászként is, és a város is olcsóbb, mint Budapest, a megélhetésről nem is beszélve.
2021. jún. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen érhető, hogy a fenti sorrendben jelölted meg a szakokat, de szerintem sem kell mindenképpen az ELTE-hez ragaszkodni. A te helyzetedben várhatóan államin tanulhatsz a lakóhelyedhez közel, én élnék a lehetőséggel. Ha összejött volna az ELTE is államin, akkor nem beszélnélek le róla, de ez már egy más helyzet. Szerezz egy jó diplomát Debrecenben, kitartást a szakhoz!
2021. jún. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Még nem láttam olyan álláshirdetést, ahol bármelyik egyetem elvárás lett volna. Az ELTE-t láttam kettő hirdetésben mint előnyt a kiválasztásnál, a több száz eddig nézett hirdetéshez viszonyítva ez is elenyésző. Fontosabb, hogy az egyetemen részt veszel-e valamilyen programban, illetve azon kívül gyakorlati helyen vagy-e, ezek a sulidnál többet mondanak a jövőbeli munkáltatódnak.
2021. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is láttam jópár megjegyzést, hogy xy egyetemen végzettek ne is jelentkezzenek. Az mindig kicsit érdekes :D

De az én területemen, ha frissként próbálkozol valahol azzal az egyetemmel, ahol 280 a ponthatár és jön egy olyan ahol 411 vagy 430 volt, akkor az utóbbiak kerülnek be. (A nevek helyett direk írtam pontokat.)

Pontosan tudják, hogy xy egyetemen, az adott szakon, milyen az oktatás. Ahol én csináltam az utolsó éves klinikumot, ott is panaszkodtak, hogy csak a gyengébb helyről jelentkeztek hozzájuk és velük macerásabb minden, mert kb mindenbe segíteni kell, nem nagyon megy önállóan, mint ahogy kellene. Ez azért is furcsa mert 5-10-15 évvel sokkal jobb volt az oktatás.

Utána ha bekerül ez az illető egy nevesebb helyre, akkor biztos előnnyel indul (feltéve ha ott pozitív véleménnyel vannak róla) csak oda is el kell jutni, hogy valaki egy nevesebb helyre jusson.

Úgyhogy valamennyire számít, leginkább az elején, utána szakfüggő, hogy esetleges pluszképzés vagy előző munkahelyet nézik.

Én viszont inkább átjelentkeznék, ha nem tetszik. Végzősöket kérdezz meg ha tudsz, esetleg hökösöket vagy ismerőst ha van.

2021. jún. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Több év tapasztalattal az a véleményem, hogy ma Magyarországon egy jogi kar sem nyújt használható tudást. Ez pedig elég szomorú. Mindenhol csak magoltatják a hallgatókat, de szerződést vagy keresetlevelet sehol sem írnak. Ezzel a munkáltatók is tisztában vannak. Nagy irodáknál csak az angoltudás számít, meg az Erasmus.
2021. jún. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen azon múlik, hogy jó szakember leszel-e, hogy nappali, levelező, DE, vagy ELTE. Neked kell megtanulni a joganyagot, megérteni a rendszert. Egyetemek másban és másban erősek, de ugyanazt a jogot tanítják, és csak egyféle jogi diploma létezik. Olyasféle, mint az orvosi egyetem ebből a szempontból.
2021. júl. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!