Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdmen után milyen mesterszak?

Gazdmen után milyen mesterszak?

Figyelt kérdés
Elhatároztam, hogy gazdmen után 1 vezetés és szervezés mestert csinálok, azonban látom sokan ellenzik, azt mondják, ez is csak átfogó tudást ad (amire valószínűleg sajnálnék időt kiadni). Amennyiben a számvitelt nagyon nem szerettem (természetesen megtanultam, de nem foglalkoznék vele), mennyire érné meg 1 pénzügyes mesterképzés, van ahol abból kevesebb lenne, és több érdekes pénzügyi téma? Illetve, ha van valakinek nemzetközi gazdaság és gazdálkodás szakkal tapasztalata, szívesen meghallgatnám megéri-e, milyen volt. (angol-németből c1-em van, így akár angol-német nyelvű mesterképzést is elvégeznék)

2021. jún. 14. 17:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve ha van valakinek tapasztalata a nappali/levelezős képzéssel azt is szívesen meghallgatnám, hogy mit ajánl, melyik mennyire jött be.
2021. jún. 14. 18:02
 2/7 anonim ***** válasza:
érdekel engem is
2021. jún. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Gyakornok voltál?! Mert ez lenne a legfontosabb… és akkor nagyjából tudnád már, mivel szeretnél foglalkozni…


Én így rangsorolnám a mesterszakokat:


Biztosítási és pénzügyi matematika

Survey statisztika és adatanalitika

Alkalmazott közgazdaságtan

Gazdasági informatika (nem vagyok biztos, hogy ide felvesznek-e)

Pénzügy

Marketing

Ellátásilánc-menedzsment

Nemzetközi gazdálkodás

Magyar “MBA”

Vezetés-szervezés

HR

Nemzetközi kapcsolatok


Azaz minél matekosabb és minél IT-sebb, annál értékesebb.

2021. jún. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves #3, most fogok majd júliustól gyakornokoskodni, ebben igazad van, onnantól jobban látom, csak a sok tantervet átnézve a vezetés és szervezés tetszett a legjobban, de ugyanazt mégegyszer kibővítve nem szeretnén elvégezni.

A gazdinfoval kapcsolatban nem tudom, hogy a mesterre vagy alapszakra gondoltál-e, alapszakhoz info érettségi kellene, mesterhez meg még olyan 30-40 kredit előkövetelmény.

Köszönöm a részletes válaszod.

2021. jún. 14. 21:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor skippeld a gazdinfót, ez csak egy ötlet volt, a lényeg, hogy a pénzügy az biztos választás, azzal semmiképpen nem fogsz mellé. Én biztos, hogy a felső háromból választanék, de én nagyon matekos vagyok.
2021. jún. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Vedd azt is figyelembe, mivel szeretnél a későbbiekben foglalkozni, hiszen a mesterképzés már egyfajta specializáció is. A pénzügy mesternek nagy kultusza van itt, a munkaerőpiacon elég univerzálisnak tűnik, jól el lehet vele helyezkedni. Ha vonz a banki és biztosítási terület, akkor jó választás lehet. Szerintem egy gyártóvállalatnál vagy közigazgatásban - vagy bárhol, ahol nem banki és biztosítási szolgáltatásokat nyújtanak, a számvitel mester jobb választás, hiszen rendre a könyvelésből származó adatokból számolnak tovább, készítenek kimutatásokat, amihez a számvitelhez is érteni kell.

A 3-as válaszolónak van igazság szavaiban, a várható fizetés tényleg ilyen sorrendben alakulhat a fővárosban. Viszont nem mindenkinek van affinitása az ilyen mélységű matekhoz, pláne, hogy utána egész életedben ezzel fogsz foglalkozni. Illetve ezek a szakok akkor csengnek jól, ha ilyen állásra jelentkezel, pl ha számvevőnek jelentkezel a számvevőszékhez, nem leszel előnyben a biztosítási és pénzügyi matematika msc-vel mondjuk a pénzügy vagy számvitel mesterrel szemben. Vidéken nem tudom mennyire lehet elhelyezkedni a Biztosítási és pénzügyi matematika, survey statisztika és adatanalitika szakokkal, hiszen a bankok és biztosítók backoffice-ai a fővárosban vannak.

Lényeg a lényeg, olyan szakot válassz, ami tényleg érdekel, hiába lehet jól keresni ezekkel a matekosabb szakokkal, ha idegennek érzed őket. Amíg a jéghegy csúcsát látod, addig érdekesnek tűnhetnek ezek a szakok, teljes valójában rémálom is lehet.

A vezetés és szervezést tényleg nem érdemes választani, elég általános szak, szerintem egy specifikusabb mesterrel párhuzamosan lehet hasznos.

2021. jún. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 köszönöm a részletes választ :)
2021. jún. 16. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!