Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikusnak tanultam,...

Informatikusnak tanultam, most fejeztem be, de komplex történtek után elvesztettem a motivációmat, és most az orvosi érdekel, de nulláról kezdeném, és 10+ év, mire orvos lehetnék...6 év, mire keresnék vele...Elekezdjem?

Figyelt kérdés

2021. jún. 19. 11:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez egy elég összetett kérdés, amivel kapcsolatban alapvetően csak tanácsokat tudunk adni. Amit nagyon fontos tudni az orvosiról, hogy arról nem csak mondják, meg mesélik, hogy baromi nehéz, és rengeteget kell tanulni, hanem ez tényleg így van. Rengetegen szokták kérdezni, mégis, mennyire nehéz? Én azt szoktam mondani általában, hogy csak az tudja elvégezni, akinek kőkemény akaratereje van, és úgy van vele, hogy ha törik, ha szakad, megy benne előre, és teperi. Az még pluszba nehezíti a dolgot, hogy rengeteg olyasmit is meg kell tanulni az orvosin, ami baromi bonyolult, nehezen tanulható, és aktuálisan egyáltalán nem látod az értelmét. Van, aminek később, diploma után se. Pl. a biokémia a baromi nehéz, de maximum további ismeretek pillérje, kb. semmi konkrétra nem használjuk, pillérként is nehéz amúgy értelmeznem. De pl. az élettan, gyógyszertan, mikrobiológia se sétagalopp, azok ráadásul még fontosak is a szakma szempontjából. Úgyhogy ez az egyik amit mérlegelned kell, hogy elég erős e az elhatározás.

A másik, amit fontos tudnod, hogy az orvosi mellett, főleg az első néhány évben garantáltan nem fogsz tudni dolgozni. Rengeteget kell tanulni, sok az előadás és a gyakorlat, és gyakorlatról nem lehet hiányozni, kötelező bejárni, amit szigorúan ellenőriznek is. Tanulni se sokaknak elég kizárólag a vizsgaidőszakban, anatómiából, élettanból, biokémiából, stb gyakorlatilag kizárt, hogy elég legyen a vizsgaidőszakban tanulni, nem beszélve róla, hogy buktató hatályú ZH-k is vannak a szorgalmi időszakban.

Ha lenne konkrét kérdésed az egyetemről, írjál nyugodtan, 2019-ben végeztem a Semmelweis Egyetemen.

2021. jún. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%

Az orvosira nagyon kell az emelt biosz és mellé a kémia/fizika. Inkább a kémia.

Csak fizetősen tudod befejezni, ami kb. 6 félév fizetést jelent, 6-7 millió forint.

Utána rezidensként is kevés a pénz, 4-6 év szaktól függően, mire szakorvos leszel.

A lányom orvosin tanult, brutál sokat, ő végzés után elment az országból, külföldön szakvizsgázott, ott praktizál, itthon negyedét sem kereste volna annak, amit ott kap, így megérte neki a sok tanulás.

2021. jún. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
22%

#2

2023-től kezdve a rezidens bér nettó 450 körül lesz, úgyhogy már ők is meg lesznek fizetve.

2021. jún. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
68%
1-es vagyok,a 3-asnak igaza van, már idén is nettó 300 ezer fölötti a rezidensi alapbér, meg lehet belőle élni. És ez csak az első két évre vonatkozik, két év munkaviszony után már most is 423 ezer forint alapbér jár, ezek az összegek pedig 2022-ben és 2023-ben tovább fognak emelkedni.
2021. jún. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
*a 423 ezer is nettó összeg
2021. jún. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
majd meglátjuk, de egy rezidens sok helyen a belét is kidolgozza ezért a pénzért, ami nem is olyan sok.
2021. jún. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
64%
Hogy hol mennyit kell dolgozni érte, az változó, tény, hogy valóban rengeteg helyen rengeteget kell dolgozniuk a rezidenseknek, azzal az állítással azonban, hogy az összeg nem annyira sok, azért erősen vitatkoznék. Mégis, mennyi bérre gondoltál itt, Magyarországon egy pályakezdő orvosnak? Megélni azért bőven meg lehet ezekből az induló összegekből is (a pedagógusok ezt továbbra se mondhatják el, egy pedagógusi fizetésből továbbra se lehet megélni), az évekkel és a szakvizsgával pedig ez az orvosnak pályán töltött első évtizedére eléri, sőt, kicsit meg is haladja a havi nettó egymilliót. Ez azért nem lebecsülendő.
2021. jún. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
73%
Ez egy kezdőfizetés, aminek kifejezetten magas. Bármilyen területen, ha kezdőként dolgozik az ember, az első 1-2 évben lényegesen kevesebbet keres, mint a többiek.
2021. jún. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előzőek írták, az orvosihoz tényleg kell 6 év, amíg nem igazán tudsz dolgozni, plusz a tandíj is húzós lesz, szóval financiálisan nagyon erős családi háttér kell hozzá.


Az egészségügyi mérnöki mesterképzésen nem gondolkodtál? Nem orvosi, de vannak "orvosis" tárgyak (élettan, anatómia), illetve hasznosíthatnád az informatikai ismereteid a gyógyításban. Plusz informatikus alapképzésről egyenes az út.


A következő években várhatóan jelentősen megnő majd az informatika szerepe az orvoslásban, akár a big data alapú analízisekre, akár a (félig) automatizált diagnosztikára, akár a különféle telemedicína-módszerekre gondolunk. Én inkább ebben az irányban gondolkodnék - persze nem ismerem a háttered, de ha számodra motiváció a gyógyítás, akkor azt ebben is megtalálod!


#1: Az orvosin (is) gond, hogy a hallgatóknak nem mutatják meg, az alaptárgyak hol hasznosíthatók később, a gyakorlati munkában is. Mert igenis a biokémia pl. sok esetben fontos később is - oké, sebészként mondjuk kevésbé :)

2021. jún. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. 9-es, mondjál már nekem legalább egy szakirányt, ahol a biokémiának nem a töredékét, hanem legalább a tananyag ötven százalékát igenis használják valamire. Legalábbis kardiológus rezidensként, hamarosan szakorvosjelöltként egyelőre szerintem a biokémia tananyag öt százalékát se hasznosítom, és nem hinném, hogy ez változni fog, vagy hogy sokkal másképp lenne, ha másik szakirányt választottam volna.
2021. jún. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!