Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az építészmérnök szak rajz...

Az építészmérnök szak rajz alkalmassági vizsgájára fel lehet normálisan készülni egy év alatt, otthon?

Figyelt kérdés

2021. jún. 21. 04:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
1%
Szak rajzból nem, olyan nincs. Szakrajz amit keresel. Mennyiért vetted az érettségit?
2021. jún. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%

Első, ha valaki vette az érettségit, az maximum te vagy ennyire szörnyű szövegértéssel. Az építészmérnök szakon elvárt rajz alkalmasságiról szólt a kérdés, és teljesen helyesen volt megfogalmazva. Minek kell ennyire provokatív stílusban kötözködni, ha még segíteni sem tudsz a kérdezőnek?

A kérdésre válaszolva: az egy év szerintem elég lehet, de olvastam olyan véleményeket, hogy egyedül nehéz rá felkészülni. Személyes tapasztalatom nincs, ezért tényleg csak arra tudok alapozni, amit másoktól hallottam, de úgy tűnik, nem véletlen, hogy annyi tanfolyam indul. Bár most megnéztem, és a neten is lehet hasznos infókat találni ezzel kapcsolatban, de egy tanfolyam biztos nem ártana. Ez az oldal például elég jól leírja, hogy miért nem biztos, hogy elég, ha valaki tehetséges:

[link]

2021. jún. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
1%

2 Mondhatnám, hogy hozzád nem szóltam és a kérdezőnek lenne joga felháborodni. De hát pont ezt szeretem, amikor az írástudatlanok elkezdenek hápogni, ezért vagyok provokatív.


A szak megnevezése “Építészmérnöki szak”, természetesen nem nagy hiba az ahogy a kérdező leírta, sőt talán nem is hiba, de félreérthető. Ha valami kétértelmű, akkor 50%, hogy félre is értik.


Viszont az teljes tudatlanságra enged következtetni, amikor valaki azt sem érti, hogy a másik mit miért és hogyan érthetett félre, de azért önérzetesen beleugrik egy vitába, holott nem is szólították. :)

2021. jún. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
98%
A kérdezőtől meg elnézést, tényleg félre lehetett érteni.
2021. jún. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
8%

Édesem, téged sem szólított senki, főleg mert nem válaszoltál a kérdésre. Nekem pedig ugyanannyi jogom van válaszolni, amennyi neked. Én legalább nem kezdtem el válasz nélkül kötözködni, veled ellentétben.

Annak, hogy "építészmérnök szakrajz alkalmassági vizsgájára..." jóval kevesebb értelme van, mint az eredeti mondatnak, főleg a megfelelő helyesírással, amit a kérdező is alkalmazott. Ha neked ezek után sikerül félreértened a kérdést, akkor nem a (helyes) megfogalmazással volt a baj, hanem a te szövegértési képességeddel. Ezzel még nem lenne akkora probléma, bárkivel előfordulhat, csak más akkor nem kezd olyan idióta dolgokkal vádaskodni, mint hogy a kérdező vette az érettségijét. Tehát nem az volt a baj, hogy félreértettél egy egyébként nem igazán félreérthető mondatot, hanem az, hogy egyből belekötöttél a kérdezőbe annak ellenére, hogy te voltál az, akinek nem sikerült értelmeznie a kérdést. Képzeld, látom, hogy hogyan lehet félreérteni, csak egy ilyen kérdés után nekem valamiért nem az az első gondolatom, hogy a kérdező fizetett az érettségiért, hanem az, hogy a szövegértés érettségi feladat jelenleg Magyarországon, és mennyire ironikus, hogy pont annak van ezzel problémája, aki beleköt másba.

Az "írástudatlan" kifejezést pedig mindig vicces olyanok szájából hallani, akiknek az írása tele van helyesírási hibákkal. :)

2021. jún. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
5%

“ akiknek az írása tele van helyesírási hibákkal.”


Aham. Azért egyet sem tudtál megnevezni. Pedig van kb. 3 hiányzó vessző.


“ Annak, hogy "építészmérnök szakrajz alkalmassági vizsgájára..." jóval kevesebb értelme van, ”


Miért? Szakrajz nem lehet? Vagy csak nem ismered? Igaz szleng, de a gépészeti szakon a műszaki rajznak 30 éve is ez volt a neve. (Egyébként nem vagyok gépész)


Azt nem tanultad, hogy személyes ismeret hiányában az “édesem” nem a megfelelő megszólítás? Maximum további irreleváns információkkal szolgál rólad, de más haszna nincs.

2021. jún. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
7%

Nem három hiányzó vessző van, és továbbra sem én neveztem mást írástudatlannak. ;)

Nem azért értelmetlen, mert a szakrajz szót nem ismerem, hanem mert maga a mondat kevésbé értelmes, mint a kérdező által feltett kérdés. Annak, hogy "építészmérnök szakrajz alkalmassági vizsga" nincs értelme, ugyanis nem a szakrajz megy vizsgázni. Attól még, hogy neked nem tűnik fel, hogy ez miért nem lenne jó megfogalmazás, még nem a kérdezővel van a baj.

Azt pedig továbbra is nagyon élvezem, hogy fel vagy háborodva a megszólításon vagy azon, hogy egyáltalán válaszolni mertem neked, miközben te olyanokat írsz vadidegen embereknek, hogy biztosan vették az érettségit. Ha te ilyen stílusban beszélsz másokkal, akkor ne csodálkozz, hogy hasonlóan lekezelő stílusban kapsz választ is. Itt egyedül az árulkodó, hogy egyesek a saját hibájukat másoknak tulajdonítják, erre külön felhívják mindenki figyelmét, majd személyes támadásnak veszik, ha kijavítják őket. Mint korábban is mondtam, nem azzal van a baj, hogy félreértetted a kérdést, sőt még csak nem is azzal, hogy ezt szóvá tetted. A probléma az, hogy olyan módon sikerült kifejezned ezt, hogy közben egy ismeretlen embernek azt írtad, hogy biztosan vette az érettségijét. Vagy ennek talán volt értelme azon kívül, hogy provokálni szeretted volna a kérdezőt? Csak mert úgy tűnik, problémáid vannak az irreleváns információkkal... :)

2021. jún. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
5%

Tévedsz, nem vagyok felháborodva a megszólításon, csak szóvá tettem, hogy nem feltétlenül vagyok az “édesed”.

Egyébként csak az érettségi árát kérdeztem meg. Mi ebben olyan lekezelő, vagy provokatív?


“ Annak, hogy nincs értelme, ugyanis nem a szakrajz megy vizsgázni.


Tehát ha jól értem, a “építészmérnök szak rajz alkalmassági vizsga" meg a rajz megy vizsgázni.


Kicsit emlékeztet az egykori mechanika tanárunkra, aki szerint azért nincs “anyacsavar” (hanem “csavar-anya” helyesen), mert nincs apacsavar. Persze csúnyán nézett amikor megkérdezték a “csavar-apát”.

2021. jún. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
6%

"Maximum további irreleváns információkkal szolgál rólad, de más haszna nincs." Az anekdotáidnak talán van?

Jaj, komolyan hihetetlen, hogy ennyire értetlen vagy. Építészmérnök szak létezik. Rajz alkalmassági vizsga is létezik. A kérdező helyesen írt mindent. Innentől kezdve te vagy az, aki félremagyarázza a dolgokat, mert nem sikerült értelmeznie egy kérdést.

De legalább már értem, miért érdekel ennyire az érettségi ára, gondolom te is szeretnél venni egyet. Viszont biztosan több hasznos választ kapsz, ha külön kérdésként írod ki, mert én sajnos nem tudok ebben segíteni. :)

2021. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
5%

“ Az anekdotáidnak talán van?”


Nem állítottam, hogy lenne. Vagy ha igen, idézd.


“ Építészmérnök szak létezik.”


Építészmérnöki szak a hivatalos neve.


“ Rajz alkalmassági vizsga is létezik.”


Tudom, ahol megvizsgálják, johy a rajz alkalmas-es. 😁


“ A kérdező helyesen írt mindent.”


Tőle elnézést is kértem. De téged az ilyen apróságok nem zavarnak. A lényeg, hogy tiéd legyen az utolsó szó. Meg hogy kényszeresen igazad legyen.


“ gondolom te is szeretnél venni egyet. ”


Rosszul gondolod. Csak a török kereskedők hiszik mindig azt, ha valaminek megkérdezik az árát, akkor már meg is veszik.

2021. jún. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!