Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 448 pont elég a Corvinusra?

448 pont elég a Corvinusra?

Figyelt kérdés
Nemzetközi gazdálkodásra jelentkeztem 448 ponttal. 1200-an írták be 200 helyre. Szerintetek mennyi ennek az esélye hogy bejutok? Mert tavaly 430 volt, viszont az előtti években mindig 450 felett volt. A szóbeli hiánya miatt lehetséges hogy nem lesz 450-460körül a pont, hanem kevesebb?

2021. jún. 21. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Van esélyed,de itt bármilyen komment jöhet,nem lesz biztos megnyugtató vàlasz, csak ha már kijöttek a ponthatárok, mert ezek csak tippek. Inkább tereld el a figyelmed , élvezd a nyaradat és majd kiderül.
2021. jún. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esélyed ugyan van, de nem biztos. Pont a határán vagy annak, ameddig szerintem fel fog menni a pontszám.
2021. jún. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mennyit tippelsz? Mennyi lesz? Szerintem is itt körül lesz amúgy.
2021. jún. 23. 14:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Arra alapozok, hogy tavaly kiugróan alacsonyak voltak a korvós pontszámok, mert sokkal kevesebben jelentkeztek oda, mint szoktak. Idén nincs a szokásosnál kevesebb jelentkező, tehát tavalyhoz képest több, tavaly előtthöz képest kb. ugyanannyi. Azt nem néztem meg, hogy az NG-n is pont így alakult-e a jelentkezők száma, de feltételezem, hogy nagyjából követi az egyetemi trendet.


Emellett azzal is kell számolni, hogy több budapesti gimnáziumban rekordot döntött az iskola érettségiátlaga, így idén eleve magasak lehetnek a pontszámok, ha ez országos jelenség és nem korlátozódik néhány iskolára.


Mindezekkel kalkulálva nem lepődnék meg azon sem, ha 455-460 pont fölé menne a pontszám (ahogy ez tavalyig teljesen általános volt), de én olyan 450 környékére becsülném. Ezért írtam, hogy pont a határ környékén vagy.

2021. jún. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, én nekem is vannak aggodalmaim, mert az ilyen csoportokba, amiket beírnak emberek sokkal kevesebb pontom van. Egy barátnőmnek 454, szerinted neki? Azért nem gondolnám hogy 450 felé megy mert nem volt szóbeli. De olyan 445-450 között azért lesz a pont.
2021. jún. 23. 15:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom megmondani, hogy pontosan mennyi lesz a pont, de szerintem mindkettőtöknek necces. Azt sem lehet kijelenteni, hogy biztos nem fognak felvenni, mert tényleg a határ környékén vagytok, ráadásul a korvós NG-n egyébként is volatilis a ponthatár más szakokhoz képest. Nekem két éve 456 pontom volt, én is NG-t jelöltem elsőnek, de nem vettek fel, mert 465 volt a ponthatár.


Mit jelöltetek másodiknak? Lehet, hogy jobban is jártok azzal a szakkal.


Mindenesetre szurkolok mindkettőtöknek. :)

2021. jún. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi aranyos vagy! Igen sokan mondják hogy nem feltétlen kell bánni, ha nem oda vesznek fel, főleg hogy bármikor áttehetnek fizetősre. Nekem a BGE nemzetközi gazd. angolul utána meg az ELTE ugyan így. De ELTEre nem akarok annyira már menni. Téged végül hova vettek fel?
2021. jún. 23. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!