Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan döntenétek vagy ha...

Hogyan döntenétek vagy ha voltatok hasonló helyzetben , hogyan jutottatok dűlőre ?

Figyelt kérdés

Rosszul érzem magamat , már minden osztálytársam döntött , de én megjelöltem 4 szakot és egyszerűen nem tudok dönteni. Megjelöltem a politológiát , turizmust, nemzetközi gazdálkodást , jogot . A turizmusról már letettem , viszont a politológia , jog , nemzetköz gazdálkodás között vacilalok már 2 hónapja . Rengeteget olvastam a nemzetközi gazdálkodásról , szerintem tök jó oldalai vannak , de kicsit félek attól , hogy ilyen általános tudást ad amivel nem lehet mit kezdeni:/ Valaki tudna erről a szakról mesélni?( Matekból sem vagy ötös , és csak egy angol középfokúm van , de a jövőben szívesen utaznék és talán ezzel lenne a legnagyobb esélyem rá. )( Lehetőleg aki oda jár, vagy valamennyire benne van a témába)

Na most a jogról elég sok mindent olvastam , de nem vagyok benne biztos , hogy életem végéig ezt csinálnám , sőt 30 évesen se , mivel szeretem a változatosságot , érdekel a külföldi élet is . Kinek ajánljátok ezt a szakot illetve a politologiat?

Ha esetleg valakinek ezekkel van valamilyen tapasztalata akkor kérem segítsen :/



2021. jún. 23. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én az utolsó napon döntöttem anno júliusban, és akkor is kissé eccpecc alapján; szerintem ezzel semmi gond nincs, ha tényleg mindennek utánanéztél és mind ugyanazon a szinten áll a fejedben.


Még van egy csomó időd, nem kell pánikolni. Képzeld el, hogy az egyiket választottad, most elégedett vagy, vagy hiányzik a másik? Ezen is el lejet indulni. A választott szakjaidhoz sajnos nem értek.

2021. jún. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Politológia sem elég versenyképes szak szerintem, politikus lehetsz más végzettséggel is ( ha megnézed a legtöbb jogász,közgazdász vagy szociológus). A jog már versenyképesebb viszont szerintem elég száraz és unalmas(nekem) . Ng pedig egy nagyon piacképes közgáz szak, nem kell hozzá ráadásul durva matek, meg lehet csinálni kellő szorgalommal, a másik pozitív oldala, hogy rá vagy kényszerülve a nyelvtanulásra ugyanis kettő szaknyelvvizsga kell a diplomához és nevesebb egyetemeken(BCE,ELTE,BME) kötelező a kulfoldi szakmai gyakorlat.
2021. jún. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!