Semmelweis, vagy Szegedi Tudományegyetem?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, orvosi karra szeretnék menni, de nehéz a döntés a budapesti Semmelweis és a Szegedi Tudományegyetem között.


Jelenleg Budapesten élek. Nincs sok infóm sajnos egyik egyetemről sem a weboldalakon kívül, ezért kíváncsi lennék személyes tapasztalatokra mindkét hellyel kapcsolatban, a következő pontokat érintve:


-professzorok

-előadások

-szegedi kollégium


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. jún. 27. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Én nem jártam egyikbe sem de az ismerőseimnek a Semmelweis jobban bejött
2021. jún. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Otthon akarsz maradni? Közel szeretnél maradni a családhoz vagy kéne egy kis távolság? Ragaszkodsz a fővároshoz vagy kipróbálnád a kisvárosi életet? Nem bánod a 2,5 óra vonatozást?

Szeged nagyon fiatalos, élő, pezsgő, egyetemi város. Színház, múzeum, buli helyek, kocsmák, sportolási lehetőségek, mindent megtalálsz, nyilván kisebb számban a fővároshoz képest.

Szegeden jobb a közösség, jobban ismerheted az évfolyamod, a belvárosban sétálva gyakran összefuthatsz ismerőssel. Kisebbek a távolságok, jó a tömegközlekedés és a bicikliút. A kolik nem a legmodernebb, legszebb lakóhelyek, de jó pár ember "túlélte" és kifejezetten szerette. Jó a közösség, könnyen és gyorsan szerezhetsz barátokat, tanácsokat, eszközöket a mindennapi élethez. A 2 orvosis koli a belvárosban van, így gyakorlatilag minden közel van (órák, boltok, éttermek... minden).

Milyenek az előadások, oktatók? Ezt nem hiszem, hogy egységesen meg lehet ítélni. Vannak jobb intézetek és rosszabbak, jó előadók/gyakorlatvezetők, de kifejezetten rosszak is. Szerintem sok múlik a saját szorgalmadon is, illetve, hogy a választható gyakorlatokat hol csinálod.

Nekem sem volt anno sok infóm, mindegy is volt hova vesznek fel, így az otthonomtól való távolság alapján állítottam fel a sorrendet.

2021. jún. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%

Szia!

Én is idén felvételizek az orvosira, ugyanez volt a dilemmám jó pár hónapig, de végül sikerült felállítanom a végleges sorrendet.

Nekem sokkal messzebb van Szeged, mivel kisebb város a közlekedés is nehezebben oldható meg, illetve hosszú, mert előtte Pestre kellene vonatoznom, stb.

Összességében számomra több rév szólt Budapest és a Semmelweis mellett,így ezt választottam, remélem nem fogom bánni.

2021. jún. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
érv*
2021. jún. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
29%
Irtó cuki vagy:P
2021. jún. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!