Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri jogász szakra menni...

Megéri jogász szakra menni egyetemen? Protekció nélkül milyen lehetőségeim lesznek elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

2021. júl. 3. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy neked mi éri meg. Fizetés, munkakörülmény, vagy elismertség? Attól függ...


Minél többet teszel le az asztalra a diploma mellett, annál jobbak lesznek az esélyeid a munkaerőpiacon. Az egyetemi diploma önmagában kevés. Aki végig dolgozza az egyetem mellett a belét, és jó hosszú CV-t fel tud mutatni, annak jó esélyei lesznek jó munkahelyet megcsípni.

2021. júl. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Szia , te is most mész szeptemberben egyetemre? Nekem is ez a nagy kérdésem amit írtál:d
2021. júl. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen. Győrbe megyek. De már biztosan nem jogász szakra. Szociálpedagógusra megyek. Szar lesz a fizu, de én élvezném azt a munkát. Fiúként mondjuk érdekes lesz ott a sok lány között :D.
2021. júl. 4. 12:39
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

-Én új válaszoló vagyok-

Én is Győrbe megyek,csak én gyógypedre,igaz én lány vagyok,de pl részemről jó így olvasni,hogy pedagógiára is jönnek fiúk,ha nem is sok,de jó lesz biztosan neked is!😌

Amúgy ez jobb döntés,főleg,ha ezt szeretnéd csinálni. Sajnos ez a jogász szak is tisztára pszichológia szak lett,mindkettő fontos,de divatszakok lettek,emiatt telítve vannak,és azért az sem mindegy szerintem,hogy mikor tud magas fizetést szerezni az ember,ha már magával a szakkal lehet,és fiatalon csak protekcióval vagy nagy mázlival. Anélkül én is kevés fizetéseket olvastam,ami azért elég gáz😕.

2021. júl. 5. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Már bocs, de szerintem hülye döntést hoztál.


Szoc ped. kb. semmire nem jó. Igen mehetsz az állami szférába kb. nulla forintért a legalja munkát végezni. Biztosan megéri. Hány ilyet láttam az ismerősi körömbe, akik elmentek ilyen szakokra, szocmunkás, pedagógia, esetleg tanár. Az egyetem végével meg úrrá lett rajtuk a kétségbeesés, hogy munkát alig találnak, ha meg találnak, fizetés kevés, ami egy albérlet kifizetését nem teszi lehetővé. De a felvételi idején azt mondták "ez érdekel, minek mnenjek olyan szakra, ami nem érdekel". Most programozó bootcampekért fizetnek, meg építőipari OKJ-t végeznek, esetleg másoddiplomát csinálnak, némelyik már szakmunkásként dolgozik, mert el lehet helyezkedni, és több a pénz.


Ezzel szemben ha elvégzed a jogod, annyi lehetőséged van mint a szemét, normális fizetés, ami az évek során növekedik. Ha a szociális jog érdekel, azzal is tudnál foglalkozni, csak jóval magasabb szinten és fizetésért.


3 évet ellébecolni, mert "érdekes fiúként a sok lány között", szerintem egy ultra szr döntés, de ez már a te dolgod és életed.

2021. júl. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!