Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a magyar mérnöki...

Szerintetek a magyar mérnöki és orvosi képzés mitől ilyen jó?

Figyelt kérdés
Ezen a két területen sőt talán a természettudományi karokon is ott vagyunk a világ legjobbjai között. Ezeken a területeken mitől olyan jó a képzés, hogy nálunk sokkal nagyobb és fejlettebb országokat előzünk mind nyugaton mind keleten?

2021. júl. 10. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Mutasd azt a ranglistat?
2021. júl. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
90%
Én csak a mérnöki képzésròl tudok nyilatkozni. Magyarországon és két másik europai orszagban voltam erasmussal. A magyar felsőoktatás a 80as évekbeli kommunista színvonalon van. Lerohadt infrastruktúra, elavult tananyag, és olyan pszichopata oktatók akikre gyerekeket nem lenne szabad bízni. Én külföldön vagyok már 8 éve mérnökként, gyakorlatilag mindent újra kellett tanulnom magamtól meg tréningekre küldenek folyamatosan, annyira használhatatlan a magyar tananyag.
2021. júl. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem is érdekel ezt mi alapján mondod? Linkeld kérlek a forrást.

Mérnökként úgy gondolom az iskolából sok hasznos tudást nem hoztam. Továbbképzések, egyéni érdeklődés alapján tanulás és kutatás, tanfolyamok kellettek ahhoz, hogy használható tudásom legyen. Ellenben legalább tisztában vagyok a magyar jog alapjaival vagy a globalizációval, mert vért izzadtunk a kettesért belőle, mikor semmi szükségem nem volt rá, ellenben pl. A villamosságtannal aminél 10 éve dobta vissza ugyanazt az 5 tesztet, igy esetleg annak az 5 tesztnek a válaszairól tudok (tudtam amikor végeztem) beszélgetni a témában. Semmi naprakész információ, ideje múlt rendszerek, módszerek megtanítása jellemezte az oktatást, arról nem is beszélve, hogy sokszor már könyvtárban sem lehetett fellelni az ajánlott irodalmat olyan régi volt, a tananagyagban a hivatkozások pedig sokszor mutattak 1990-és évek beli vagy még régebbi forrásokra.

2021. júl. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
egyáltalán nincs semmilyen magyar képzés a legjobbak között
2021. júl. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Ez megint tipikusan Magyarországon elterjedt téveszme, egyáltalán nem jó egyik képzés sem, de föleg nincsenek semmilyen ranglistában akárcsak a középmezőnyben sem, nemhogy elől!
2021. júl. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%
#2 milyen gyerekeket?
2021. júl. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem, hogy már az általános és középiskolában elavult a tananyag, akkor hogyan lehet jó a felsőoktatás is, mikor még a tanárokat sem nézik semmibe!


Ha már "alsóbb" közoktatás.


Mivel minden oktatási anyag, még egyetemi szinten is a logika tudományára épül, a gyereket nem tanítják meg a logikus gondolkodásra(logika tudománya), a logikus életvezetésre, nem növelik az önbizalmát, nem tanítják meg neki, hogy a tanulással kapcsolatban milyen hinni, szeretni, akarni, a legjobbra törekedni, tudni, folyamatosan fejlődni.


Nem adnak a kezébe gondolkodási, tanulási módszereket, hogy képes legyen önmagától is fejlődni.


Idegennyelv tanulásnál is a két nyelvű oktatást erőltetik, mikor már van egynyelvű tanulás is.


Alapvető munkaerőpiaci ismerettel nem rendelkezik a fiatal, nincs tisztában a jogaival.


A reál tantárgyaknál is egy elméletről oktatnak, aztán a fiatal még azt sem érti, hogy a saját életében, miért nem tudja alkalmazni gyakorlati módon a matematika, fizika, kémia, stb. tudományát.


Szövegértés sokszor kimerül egy idejét múlt regényben, verselemzésben, mikor még egy egyszerűbb jogi nyelvezetű szöveget, munkaszerződést sem tudnak értelmezni a fiatalok.


Elég megnézni a PISA felméréseken elért eredményeket! Katasztrófa!


Ha már ennyire silány, rabszolgákat kiképző a közoktatás alsóbb szintjei, miért lenne jobb a felsőoktatás?


Bizonyítékul szolgáljon a nemzetközi rangsorok, kutatási eredmények, publikációk számának a figyelemmel való kísérése!

2021. júl. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Noha nem vagyok orvosis,de ismerőseim vannak. Ők jónak làtjàk az oktatást,plusz külföldiek,akik pl itt vannak erasmussal,nekik is pozitív véleményük van az orvos képzésről. Ha jól tudom a Semmelweis egyetem(vagy az egész vagy az orvosi kar,ezt nem tudom) Közép-Európa legjobb egyetemei között van a prágaival együtt.


Ennek miértjét nem tudom. Ha ez tényleg sikeres miért nem lehet az egész felsőoktatás jó? Vagy legalább a közoktatás,azt is meg kène reformálni,már nagyon itt az ideje.

2021. júl. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Attol meg, hogy a Semmelweis nem rossz egyetem, ebbol nem kovetkezik automatikusan, hogy az egesz felsooktatas jo.


Lasd az elozo valaszokat bizonyitekul.

2021. júl. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%
Az orvos, ha nem alkalmas a munkájára, de van papírja, akkor meg fog ölni egy embert. Ezt a minimumot tudja teljesíteni az oktatás az biztos. Mondjuk olyan csak a magyar állami képzésre hanyatkozik programozó ne nagyon programozon lélekeztőgépet. Vagy olyan villanyszerelő, aki a konnektorba dugja a csavarhúzó se nyúljon bele bármilyen áramkörökbe.
2021. júl. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!