Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosin ez hogy szokott lenni?

Orvosin ez hogy szokott lenni?

Figyelt kérdés
Ha az államilag támogatott félévek számát 1 félévvel túllépem, akkor fizetnem kell majd 1.350 000 Ft-ot. Erről a Neptunban tájékoztatnak vagy levelet küldenek. Hogy szokott lenni?

2021. júl. 13. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ott is van lehetőséged 1 évet csúszni, utána ha mégegy évet csúsznál, akkor nyáron kapsz üzenetet, hogy elfogytak az államis féléveid és önköltségesre sorolnak át ősztől.
2021. júl. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kimerítetted az államilag támogatott féléveidet, önköltségesre sorolnak át. Erről a Neptunban biztosan értesítenek. Az önköltség fizetésének menetéről az egyetem honlapján van a tanulmányi hivatalnál nézz utána.
2021. júl. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De önköltségesre úgy tudom csak akkor sorolnak át, ha a 2 félévem átlagos súlyozott tanulmányi átlaga nincs meg 3,00.

Tehát ha 14 félév államilag támogatott, és én 15 félév alatt végzem el az orvosit, akkor ebből csak 1 félévet kell majd fizetni, nem?

2021. júl. 13. 15:43
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A 14. félév után mindenképp átsorolnak, onnantól már fizetsz minden egyes további félévért.
2021. júl. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Okés, köszi, így már megértettem
2021. júl. 13. 15:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Atsorolasnal nem csak a sulyozott atlagod szamit, hanem a teljesitett kreditek szama is.
2021. júl. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, köszi
2021. júl. 14. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!