Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A nyáron előre szeretnék...

A nyáron előre szeretnék készülni az ELTE-IK Proramtervező informatikus szakára. Miket nézzek át/sajátítsak el feltétlenül, hogy legyen a szemeszter elején egy kis előnyöm?

Figyelt kérdés

A nyáron szeretnék ismerkedni mindazzal, ami egyetemen várhat rám. Mik azok a témakörök/szoftverek/környezetek amikről tanulnom kéne vagy el kellene sajátítanom, mielőtt elkezdődne az oktatás, ezzel is előnyre téve szert?


Idén emelt szinten érettségiztem sikeresen matekból és informatikából (C++-szal csináltam a programozási feladatot), így e két tantárgy emelt érettségi követelményeinek témaköreiből felkészültnek tekintem magam. A LaTeX-kel elkezdtem ismerkedni a napokban. Előny-e, ha esetleg egy-két Linux disztribúciót is ismerek/rendszeresen használok? Ha igen, melyeket ajánljátok?

Van-e bármi elméleti anyag, amit matekból hasznos, ha átnézek még a tanév kezdete előtt?

Van-e még bármiféle egyéb szoftver/elmélet/környezet, aminek ismerete hasznomra válhat szeptembertől?



2021. júl. 16. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Túlgondolod.


Ne csinálj semmit, pihenj.


Gólyaként úgyis nehéz lesz, ne égesd ki magad már a nyáron! 😁

2021. júl. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Integrálás, deriválás. Mátrixok. A prog gyakorlatok viszont nagyon egyszerűek, azokra nem kell készülni. A matek alapok a nehezek.
2021. júl. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
ppke itk honlapon is sok minden van
2021. júl. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
1. ez nemm igaz,én sztem megbuktam volna, ha nem tanulok előre egy csomószor,úgyhogy igenis nagyon fontos:))
2021. júl. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Nyáron tényleg inkább pihenj, készülj fel úgy, hogy a szakmai dolgok helyett megnézed (akár neten), hogy hol vannak az egyetemi épületek, a kolik (ha kolis leszel), kajáldák, ahova órák közt el tudsz menni enni, mikorra kell beadni a kolijelentkezést, stb.
2021. júl. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3%
ja,majd elég évközben meghalnia :D nem értem ezt a fajta felfogást
2021. júl. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Mindegy milyen distrot, és mindegy milyen shellt használsz. Inkább a matekra feküdj rá, mert nem a proggal szokott meggyűlni az emberek baja.

LaTeX miatt kapsz egy jó nagy piros pontot tőlem :D

2021. júl. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Matek, matek, matek, matek. Oké, hogy ment emelten, de ott egyszerű integrálások/deriválások vannak, amit egy 8.-os is megtudna csinálni (nyílván ha csak magát az integrálást/deriválást kellene elvégeznie). Viszont egyetemen nagyon durván toljátok majd, rengeteg gyakorlat fog kelleni, hogy meglegyen a kettesed, az ötöshöz meg pláne... Viszont ettől függetlenül ügyes vagy az emelt matekoddal, mert a gondolkodásmódod biztosan meglesz nem csak a matekhoz, de egyéb infós tárgyakhoz is!
2021. júl. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
Felesleges előre tanulni, a két emelt érettségi bőven jó alapnak, az egyetemen úgyis leoktatják amit tudni kell / számon fognak kérni. Fontosabb, hogy kipihenten kezd az évet és év közben maradjon meg a "lelkesedésed", egyébként valóban a matekos tárgyak szoktak nagyobb gondot okozni a hallgatóknak, de ha az ember nem csak melegedni jár be az előadásokra, otthon is foglalkozik az anyaggal időközönként és nem a ZH vagy vizsga előtt 1 nappal akarja elsajátítani az egész anyagot akkor azért egyáltalán nem teljesíthetetlen... Én azt javaslom, hogy a nyáron pihenj, aztán évközben a héten legalább 1 napot szánj arra, hogy a matek gyakorlatokat átnézd, akkor túl nagy gáz nem lehet.
2021. júl. 22. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!