Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vagytok itt még úgy, hogy nem...

Vagytok itt még úgy, hogy nem vettek fel idén orvosira?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén érettségiztem, és sajnos nagyon rosszul sikerült mindkét emeltem, szóval orvosira nem, hanem mentőtisztire vettek fel.

Szeretnék kihagyni egy évet és újrapróbálni jövőre:)

Vagytok még itt hasonló cipőben? Érdekelne, hogy ti ezt hogy élitek meg:)



2021. júl. 26. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Én nem idén érettségiztem, de csak másodjára vettek fel anno. Számítottam rá, hogy nem sikerül elsőre, de persze csalódott voltam. Mivel elé erősen benne volt a pakliban, előre készültünk szüleimmel tervekkel, hogy mit csináljak (más szakot meg sem jelöltem, nem akartam mást tanulni). Főleg nyelvtanulással töltöttem el az időt itthon és külföldön, néhány kemény hónap alatt pedig újra felkészültem a két emelt érettségire.

Bár az értesítő fájdalmas volt, egyáltalán nem bánom, hogy így alakult, nagyon jó év volt.

2021. júl. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Októberben érettségizz újra! Ha ez sem sikerül úgy ahogyan szeretnéd akkor májusban még egyszer érettségizz!

Persze februárban meg majd jelentkezz az orvosira!

2021. júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Engem se vettek fel, 2 ponttal csúsztam le. Semmiképp se add fel az álmaid!

Megpróbálom én is mégegyszer.

Ha tényleg ez az álmod muszáj küzdened érte. Később hálás leszel magadnak! :)

Én is azt ajánlom, hogy mivel még friss a tudás készülj az őszi érettségire, ha még mindig nem úgy sikerül, májusban tudsz javítani. Vagy mondjuk csináld októberbe, amelyik jobban megy, májusra meg van időd készülni a másikból, ezt te érzed!

De semmiképp se fogd fel kudarcnak, nem te vagy az egyedüli, akit nem elsőre vesznek fel, ezt próbáld tudatosítani.

Fe a fejjel! Minden rendben lesz. :)

2021. júl. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1-es!


Köszönöm a válaszod!

Én is számítottam már rá, még az érettségik előtt, hiszen sajnos nem tudtam úgy készülni, ahogy szerettem volna. Terveket én is csináltam, de valahogy mégis rossz megélni:)

2021. júl. 29. 08:49
 5/6 A kérdező kommentje:

#3-as!


Köszönöm a válaszod!

Valóban ez az álmom, más nagyon csinálni sem szeretnék:)

2021. júl. 29. 08:50
 6/6 anonim ***** válasza:
23%

Én nem járok hasonló cipőben (nem orvosira járok), de a korábbiak jó ötletek. Ha még esetleg marad időd, akkor munkaügyis képzést esetleg tudsz addig csinálni vagy részmunkaidőben dolgozni az otthoni tanulás mellett. Ha vannak ismerőseid, akik már orvosira járnak, kérhetsz tőlük tananyagot, hogy tudd, mire számíthatsz majd.

Sok sikert!

2021. aug. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!