Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fotós képzésen mit tanulnak?

Fotós képzésen mit tanulnak?

Figyelt kérdés

Van olyan, aki elvégezte, vagy most csinálja ezt a képzést? Ti mit tanultok? Tényleg kell hozzá kémia, fizika és matek? Lehetek úgy fotós, hogy utálom ezeket a tantárgyakat?

Plusz,, fotós előéletem" sincs, ritkán fotóztam igazi fényképezőgéppel, nem tudom mennyire kell jónak lenni már csak ahhoz is, hogy jelentkezz egy ilyen képzésre.

Alapjában véve kreatív vagyok, és a természet fotózás mindig is érdekelt.

Szóval milyen embereknek érdemes elvégezni a képzést?



2021. júl. 26. 13:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Én úgy hallom, egyre kevesebbet tanítanak, pláne a hagyományos technikákból és egyre inkább csak a digitálisra koncentrálnak, úgyhogy a kémia nem annyira számít. Meg amúgy is elmagyarázzák a kémiai tudnivalókat, nem szükséges komoly előismeret.


A fizikai tudnivalókat is elmagyarázzák (jobb esetben), de azért nem olyan nehéz belátni, hogy az optika működését érteni kell, hogy fotózni tudj, a matek meg alap szinten mindenhez kell, főleg ahol számok vannak, márpedig fotózásban azért képben kell lenni a záridő és blende összefüggésekkel, egyiket változtatod, hogy változik a többi, stb.


A legnehezebb része, amivel a legtöbb reménybeli fotósnak komoly gondjai vannak, hogy a megélhetéshez ki kell tudni számolni, hogy jön ki a megélhetés, miért mennyit kell kérned, hogy abból hó végén ne ráfizetés legyen. Az igazi tudás meg az, hogy eladni hogy tudod a szolgáltatásaidat és hogyan találsz olyanokat, akik hajlandók is fizetni érte. Na ezt már nem tanítják az iskolában és sok fotós bele is bukik, hogy nem megy neki.

2021. júl. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!