Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelentkezhetek egyetemre?...

Jelentkezhetek egyetemre? vagy mégse? hogyvan ez?

Figyelt kérdés
Lassan 10 éve, hogy elvégeztem a középsulit és annak idején 16-17-18 éves fejjel nem vettem komolyan a tanulást. Ennek eredményeképp nincsenek fényes jegyeim az érettségibe és a bizonyítványba. Pontokban konkrétan nem érem el a minimumot se.. Ma már máshogy gondolokozok, és fűt a tanulás vágya. Szeretnék jelentkezni pótfelvételin egy bsc szakra önköltségesen, de még ha lenne is hely a pontjaim miatt nemhiszem hogy felvennének akár fizetek akár nem. Meg lehet oldani valahogy ezt a helyzetet? Anélkül hogy 5tárgybol emeltszintü érettségit teszek?

2021. júl. 26. 20:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Felvi.hu pontszámító kalkulátorát ajánlom. Nem kell 5 emeltet tenned, ez azért erős túlzás, de 1 emelt + 1 közép ismétlése ajánlott lenne, hogy duplázással meglegyen a pontod. Más mód nincs, a 280 minimumnak meg kell lennie.
2021. júl. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Javítanod kell az érettségi eredményeiden, ez az egyetlen módja annak, hogy felvételt nyerhess valamely felsőoktatási intézménybe.

Viszont nem muszáj mind az 5 tárgyból újra vizsgáznod, elegendő, ha megnézed, milyen tárgyakat fogadnak el a kiszemelt szakodra, abból választasz kettőt, és azokra koncentrálsz. A miértje az, hogy a "duplázós" módszerrel csupán két érettségi vizsgatárgy számít, a többit nem nézik.

Ha elmondod, melyik szakról van szó, segítek/segítünk a továbbiakban is.

2021. júl. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszi a választ! a felvi kalkulátora azt mondta nekem hogy nem érem el a jogszabályi minimumot... szoval.. jah.. ezért gondolom hogy 1 emelt nem lenne elég
2021. júl. 26. 20:53
 4/15 A kérdező kommentje:
természetvédelmi mérnök szakrol van szó
2021. júl. 26. 20:54
 5/15 A kérdező kommentje:
egy földraj illetve egy angol emeltet meg tudnék csinálni szerintem
2021. júl. 26. 20:54
 6/15 A kérdező kommentje:
de akkor ez az év esélytelen ezekszerint:\
2021. júl. 26. 20:55
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt találod felsorolva azokat a tantárgyakat, amelyek közül kettőből érettségizned kell: biológia, fizika, földrajz, stb.

Nem muszáj mindkét választott tantárgyból emelt szintű érettségit csinálnod!

Példa a pontszámításra: emelt biológia 60%, közép fizika 60%, ez így 2*(60+60)=240 pont, amihez hozzájön az emelt szintért járó +50 pont, vagyis 290 pont. Ha esetleg van nyelvvizsgád, azért járhat még a többletpont.

2021. júl. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Elég egy emeltet megcsinálnod, vagy földrajz vagy angol, a másikat meg írd meg egy erős középszintre és akkor simán be tudsz kerülni suliba. :)
2021. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! ez a példa sokat segített!! így már kicsit jobban értem a helyzetet. úgylátszik jövő szeptemberre pályázhatok legfeljebb. még1szer köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 26. 21:01
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos most már nem tudsz jelentkezni pótfelvételin sem, ha nincs meg a jogszabályi minimum pontszámod (280 pont).
2021. júl. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!