Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szak mellett...

Pszichológia szak mellett ókori nyelvek és kultúrák szak?

Figyelt kérdés

A pszichológia mindig is érdekelt és évek óta az a terv.

De emellett mindig is érdekelt az irodalom, főleg az ókori görög kultúra. Többször is elkacsingattam az irodalommal foglalkozó szakok felé.Csak azért nyilván figyelembe kell venni a keresetet is ha a jövőmre gondolok.

Anyukám szerint azt simán meg lehetne oldani ha mindkettőt viszem, hiszen azért nem halálos szak egyik sem.

Szerintetek az milyen lenne ha 1 évre járok pszichora és ha nagyon van időm mellette akkor elkezdem a másikat is párhuzamosan?

Illetve van ötlete valakinek olyan szakirányra amiben esetleg mindkettővel foglalkozhatnék? Elképzelésre nekem működne csak nem tudom hogy van e konkrétan ilyen.



2021. júl. 28. 23:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
27%

Annyit azért hozzátennék az utolsó véleményéhez, hogy HA valaki kifejezetten pszichológus szeretne lenni, akkor valóban érdemes 100%-ban erre koncentrálni, de ha valaki az üzletben (termékfejlesztésen, marketingen, HR-en stb.) szeretne dolgozni a pszichológus diplomájával, akkor simán be lehet mellé tolni egy gazdasági képzést szombati levelezőn, konkrét példát tudok, aki így csinálta, és a két képzés nem zavarja egymást (csak utána egyszerre leszel közgazdász-pszichológus, és ez nagyon jól hangzik a munkaerőpiacon egy csomó állásnál).


Sok pszichológus végzi HR-en, és itt például hatalmas előnyt jelent, ha betolsz a pszichológia szak mellé egy gazdálkodás és menedzsment szakot, van szombati levelező a Corvinuson és BGE-n is azt hiszem.


Ha 100% hogy pszichológus akarsz lenni, akkor érdemes erre koncentrálni, de azért legyünk már reálisak: a pszichológia szak egyáltalán nem egy orvosi egyetem, inkább csak fél szak érzés, egyáltalán nem megterhelő mellette bármit tanulni (én egy matematika szakot is úgy felvennék mellé, mint a szél).

2021. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Elit szak? Mitől? 50 évente esetleg egyet kéne képezni, annyira felesleges!
2021. júl. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
97%
10-es vagyok: 11-es ezzel tisztában vagyok, én is szeretnék majd közgáz diplomát is. Csak az ókori nyelvek és kultúrák azért nem közgáz, ami meg könnyen összeegyeztethető a pszichológiával, hiszen hasznosítható a kettő együtt a munkaerőpiacon.
2021. júl. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

12. “ 50 évente esetleg egyet kéne képezni, annyira felesleges!”


Nem tudom szerinted mi a felesleges és mi a “hasznos”, de ha nem lennének ókori filológusok, antropológusok és régészek, akkor nem lenne történelem- és irodalom-oktatás sem, nem lennének könyvek a boltban, töri és magyaróra a gimnáziumban, nem lennének kulturális műsorok sem a tévében, nem lenne se film, se színház, se semmi. Nem, Harry Potter se lenne (a szerzője klasszika-filológus amúgy), de nem lenne Stephen King se (aki irodalmár végzettségű), és nem lenne jogtörténet se, filozófia se, se semmi.


Csodálatos lenne a vas és acél országában üldögélni, ostoba szakbarbárok között, egy tévé és rádió nélküli országban. 🤦🏻‍♀️

2021. júl. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

12. “ Elit szak? Mitől?”


Lapozz bele egyszer pl. egy komparatív sémi lingvisztika könyvbe és egyből meglátod, hogy mitől elit szak.

2021. júl. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
30%

A ritka nem egyenlő az elittel. Azért nem képeznek ezeken a szakokon több embert, mert nincs annyi kutatási téma és persze a kevés is elegendő ahhoz, hogy valaki évtizedeken üljön egy tanszékvezetői székben és a hobbijának hódoljon.

14.! Összemosol és csúsztatsz.

2021. júl. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

“ Azért nem képeznek ezeken a szakokon több embert, mert nincs annyi kutatási téma”


😅😅😅😅😅 LOL


Több ezer évre való kutatási téma van. Ha nem értesz hozzá, mit okoskodsz?

2021. júl. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szia, én is ebben a dilemmában voltam, most a Pázmányon vagyok pszichológia szakon és felvettem a latint minornak. Ha gondolod írj
2021. nov. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!