Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági Menedzsment diplomáv...

Kim Wolf kérdése:

Gazdasági Menedzsment diplomával akár HR esnek is mehetek?

Figyelt kérdés

#egyetem #munka #diploma #HR #Gazdaság és memedzsment
2021. júl. 28. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Nem hiszem. Teljesen más szakterulet. Ellenben ha van valami HR tanfolyamod, akkor sztem igen.
2021. júl. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Persze, hogy lehetsz. A tantárgyak közel kétharmada ugyanaz gazdment és HR szakon, a maradék kurzusokon megszerezhető tudásanyag pedig nem olyan, amit egy közepes képességű diplomás ne tudna pár hét alatt elsajátítani munkakörnyezetben. Nálunk pár éve az évfolyam negyede valamilyen HR-gyakornok lett valahol az utolsó, gyakorlati félévben gazdmenesként, és amennyire tudom, a többség ezen a területen is maradt. Pár év munkatapasztalattal a lőtéri kutyát nem fogja érdekelni, hogy milyen diplomád van, az érdekli őket, hogy mihez értesz.

Plusz, ahogy az egyes is írja, egyetem után ha elvégzel valamilyen szakirányú mestert, posztgraduális képzést, akkor növeled az esélyeidet. De alapvetően az a legfontosabb, hogy már egyetem alatt is (nem csak a gyakorlati félévben!) próbálj meg gyakornoki munkát találni a kiválasztott területen.

2021. júl. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Persze, hogy mehetsz. A gazdasági képzések teljesen csereszabatosak, bármelyikkel mehetsz bármelyik másik állására. HR-esnek meg bárki mehet, ismerek tanítói diplomával is HR-est.
2021. júl. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Végre rendeget értékes válasz. Főleg töled 2# :D Köszönöm válaszokat.
2021. júl. 29. 08:11
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Komoly cégnél nem lehetsz.
2021. júl. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem lehetsz. Nagy multi cégnél dolgozom, hatalmas (Európát kiszolgáló) HR-szervezettel, és itt tele vannak tanárokkal stb.


Egy gazdálkodás és menedzsment diploma még jobb is HR-re, mint egy sima HR diploma, ugyanis erősebb gazdasági alapokat ad, mint a gyengébb HR képzések.

2021. júl. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
HR-esnek igazából semmi nem kell, ezért bármi jó. Itthon semmi hagyománya nincs, amerika majmolásból tartják a HR-eseket, teljesen alkalmatlan a 90%-uk. Voltam olyan interjún mérnöki pozícióért, ahol megkérdezte a nyomorult, hogy mi a kedvenc állatom, én meg visszakérdeztem, hogy egy másik szakemberrel fogok-e beszélni, mert ez már kutyakomédiának is nevetséges.
2021. júl. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7#es ez jó 🤣🤣🤣
2021. júl. 30. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!