Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Stewardessnek vagy törvényszék...

Stewardessnek vagy törvényszéki pszichológusnak “tanuljak tovább”?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen kutakodtam már, de gondoltam itt is felteszem a kérdest.

Tehát, elvégeztem a pszichológia egyetemet, és most valamit kezdenem kellene a jövőmmel.

Nem volt egy könnyű út.

Egyik opcióm, hogy elmegyek stewardessnek (ahová pszicho diplomával nagyobb eséllyel kerülök be)>mert imádok idegen emberekkel foglalkozni, életcélom, hogy bejárjam a világot, imádom az extrém szituációkat, szeretek új embereket megismerni, stb. Aztán idővel lemesterizek/esetleg gyűjtők egy saját turisztikai vállalkozásra.

Másik nagy célom volt a törvényszéki pszicho, kriminalisztika. Mindigis érdekelt ez az ág, de tanárok szerint nagyon nehéz elhelyezkedési lehetőségek vannak, illetve nagyon megijeszt, hogy 4 fal közt kellene dolgoznom, és ne lenne lehetőségem világot látni, csak néha, amikor szabadságon vagyok.

Erdélyben lakom egyébként.

Mi a véleményetek?



2021. aug. 2. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell tudnod. De ha - eleve - az egyiktől viszolyogsz, a másik meg vonz, nem is értem, mi a kérdéses a dologban. Te magad megválaszoltad. :)
2021. aug. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is úgy érzem, hogy te már tudod a választ...
2021. aug. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ember fiatalon sokkal inkább kalandvágyó és toleránsabb a kellemetlenségekre, ez idővel lankadni fog, változni fog az életed, az igényeid, a vágyaid is. Lehet, hogy most el sem tudod képzelni, milyen lenne a 4 fal között dolgozni, ami lehet, hogy sosem fog változni, de az is lehet, hogy egy idő után másra se vágysz majd, csak hogy egy helyben ülhess. Most még kár ezen agyalnod, mert még nem tartasz ott és nem tudjuk, hogy menet közben hogyan fogsz változni. Már csak azért sem, mert maguk az idő közben átélt élmények és környezeti hatások fogják kialakítani, hogy később milyen leszel majd.


Úgy tudom, bizonyos kor felett nem is lehetsz, vagy minimum nehezebben lehetsz légiutas-kísérő, úgyhogy ha most érdekel és szeretnéd, akkor mindenképp azzal jársz jobban, ha most elkezdesz utazni, világot látni, élményeket gyűjteni. Aztán akár mellette, akár egy idő után helyette, vagy valami más munka mellett elkezdheted tovább építeni a jövőbeli karrieredet. Ezalatt az idő alatt többek közt azt is kitalálhatod, hogyan tudsz minél több információt gyűjteni arról a területről, amivel foglalkozni szeretnél.

2022. febr. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!