Nyelvszakosként mehetek kommunikáció és médiatudomány mesterszakra?

Figyelt kérdés
2021. aug. 3. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha van legalább 30 kapcsolódó kredited szabválként (bár arra azért sok a 30) vagy minorként.
2021. aug. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen.

[link] 118-119. oldal


Azt írja:

A mesterképzésbe való belépéshez a korábbi tanulmányok szerint szükséges minimális kreditek száma legalább 30 kredit: a hálózati kommunikáció, a gazdálkodás és menedzsment, a HR, a kulturális antropológia, a kultúratudomány, a kommunikáció, a marketing, a médiaelmélet, a médiakultúra, a médiaműveltség, a munkapszichológia, az interkulturális alapismeretek, a művészet és művészetközvetítés, a !!!nyelvtudomány!!!, a nemzetközi kommunikáció, a speciális médiaismeretek, a szociológia, a szociálpszichológia és a PR területeiről.

2021. aug. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6%
A nyelvtudomány nem azonos egy nyelvszakkal, nem lehet.
2021. aug. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A nyelvszakokon vannak olyan tárgyak bőven, amik a nyelvtudomány területéhez kapcsolódnak...
2021. aug. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
4# Hát 30 kredit azért nem biztos.... Én anglisztikás voltam, nekem tuti nem volt 30 kreditnyi nyelvészetes tárgyam a 6 félév alatt. Az is kérdés, hogy ezt mennyire veszik szigorúan és milyen tárgyakat fogadnak el, mik a szempontok. Szóval nyelvszakon tanulhat (legalábbis én tanultam, mert ez egyetemenként és szakonként eltérő) az ember pl. nemzetközi kommunikációt, médiát, kultúratudományt az adott szakhoz kapcsolódóan. Vagyis a felsoroltak közül akár több is szóba jöhet, de kérdés, hogy elfogadják-e. Nálunk például még abból is volt keveredés, hogy a Neptun szerint magyarul hallgattuk az alapozó bölcsésztárgyakat (pl. bevezetés az irodalomtudományba stb.), de a gyakorlatban angolul és így nem mindenki tudta elfogadtatni.
2021. aug. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni a mintatantervet, pl. ELTE BTK anglisztikán a nyelvészeti modul 23 kreditből áll, még két 5 kredites nyelvészetes kurzust elvégez az ember szabválnak, és bőven meg is van.
2021. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
De lehet, egy ismerosom most jelentkezett arra es 100/100 pontja lett. Nyelvszakon is vannak filmes kurzusok, vizualis kultura stb. Bar lehet nem mindegyiken.
2021. aug. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!