Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell, hogy pszichológus...

Mi kell, hogy pszichológus legyek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sokat kell hozzá tanulni. Azt szeretném tudni, milyen követelmények vannak a pszichológiával kapcsolatban, milyen tantárgyakra kell rámenni jobban? Mennyit és mikortól számítanak a jegyek? Gimnáziumba járok, most leszek 10.-es. 9.-be átlagos jegyeim voltak, általánosba meg mikor, milyen.
2021. aug. 5. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Lent a táblázatban meg tudod nézni, mik a követelmények (minden egyetemen ez, nem csak az ELTE-n). Mint ebben is írják, a biosz, a magyar, a matek, a töri, egy idegen nyelv vagy bizonyos szakmai tárgyak közül kettő számíthat érettségi tárgynak. Ezek közül legalább egyből kell emeltezni is. Én az angolra és a bioszra kicsit ráfeküdnék, még akkor is, ha nem akarsz pl. bioszból emeltezni. Ezek jól fognak jönni egyetemen, a többi kicsit kevésbé hasznos ebből a szempontból. De ha a többi tárgy megy jobban, akkor azokból is emeltezhetsz (én is így tettem egyébként), az a lényeg, hogy legyen elég pontod a felvételin. Magáról a pontszámításról itt olvasahatsz többet:

[link]

Az utolsó két év jegyeit nézik, tehát általában a 11-12.-et (kivéve, ha mondjuk érettségizel kémiából, ami 9-10.-ben van csak). De tényleg részletesen leírják a felvin, úgyhogy olvasd el alaposan. Mindig ezen az oldalon lesznek fent a hivatalos infók (plusz a választott egyetem weboldalán), úgyhogy ismerkedj meg vele.

Ha van még bármi egyéb kérdésed a pszichó szakkal kapcsolatban, írj nyugotan! :)

2021. aug. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

11.-12.-es jegyek számítanak, abból is matek, magyar, töri, nyelv és egy vagy két természettudományos tárgy.

Pszichológiára magas a ponthatár, mindenképp kéne, hogy legyen emelt érettségid (bár anélkül már semmilyen egyetemre nem lehet menni), akár kettő is vagy 1-2 nyelvvizsga.

Biológiát nagyon szokták ajánlani, minden pszichológia szakostól ezt hallom, úgyhogy biológia órákon figyelj oda és érettségizz bioszból, de ha nem is érettségizel, járj faktra.

2021. aug. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. aug. 5. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!