Ebben az esetben milyen egyetemet vagy kart ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok, de szeretem tudni, hogy mik a lehetőségeim. Ha valaki tudna segíteni, hogy a következők alapján milyen egyetemekre, esetleg karokra szűkítsem a kört, azt nagyon megköszönném. Terveim szerint vállalkozást indítanék később, de tudom, hogy ez milyen rizikós, és mindenképpen szeretnék valamilyen egyetemet elvégezni, hogy legyen végzettségem. Viszont hiába keresgéltem a neten, nem tudom melyik lenne megfelelő számomra. Ötletem egyelőre még nincs a vállalkozáshoz, már csak ezért is jó lenne valami végzettség ha mégsem jönnek össze a dolgok. Szeretem a művészeteket, ugyanakkor nem gondolom, hogy ez az, amiből megélnék később. Amiben biztos vagyok, hogy nem leszek egészségügyis és jogász, ügyvéd sem. Igazából valami olyasmi képzést keresnék, ami megtanít jól vezetni egy vállalkozást, ha létezik ilyen egyáltalán. De lehet inkább valami másból kéne végzettséget szereznem, ami ugyan segít, ha vállalkozást indítok, de alkalmazottként is tudok érvenyesülni vele, ha mégsem jönne össze az eredeti terv. A legfontosabb számomra az, hogy élvezzem azt, amit csinálok, ne egy monoton munka legyen, kiereszthessem a kreativitásom.

Jelenleg a művészetek (zene, rajz) mellett a nyelveket szeretem a legjobban, angolul tudok és franciát tanulok. Matekból is jónak számítok, de azt annyira nem szeretem. A történelmet, kémiát és a földrajzot ki nem állhatom. Az infót szeretem még, könnyen kezelem a számítógépeket és jók az ms office ismereteim.

Ezek alapján segítenétek eligazodni, hogy merre keresgéljek?



2021. aug. 22. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:
97%

hát, én gazdasági szakot ajánlanék.

ad valamennyi alapot a vállalkozásindításhoz (persze e nélkül is sokan vannak akik sikeres vállalkozást hoznak létre, de jó ha van már alapból valami tudásod ezzel kapcsolatban, leginkább pénzügy-számvitel tekintetében), illetve amíg nem lesz vállalkozásod addig elhelyezkedni sem rém nehéz vele, és normális (legalábbis élhető) fizetést lehet szerezni.

2021. aug. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Laura50 válasza:
Pénzügy számvitel szakot ajánlom ez az a m szak amivel az egyik legpiacképesebb lehetsz. És a későbbiekben a saját vállalkozásodnál is tudod kamatozni a tanultakat. Én is gazdasági irányban tanultam tovább bár én közgazdasági szakgimibe jártam, ott van is vállalkozói ismeret óra, szóval ha vállalkozást szeretnél mindenképp gazdasági szakot válassz. Persze több szak is van azon belül én azokról nem tudok bővebben írni mert bár mindegyik hasonló mégis más a szakírány.
2021. szept. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!