Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha anyagilag nem állok túl...

Ha anyagilag nem állok túl jól, még lehet belőlem pszichológus?

Figyelt kérdés
Jövőre fogom megcsinálni az emelteket, és jelentkezni. Tudom, hogy az alapszak és a mester után a szakképzések pénzbe kerülnek. Ezek nélkül is elhelyezkedhetek, mint terapeuta? Sajnos, a családom nem tud ebben anyagilag támogatni, dolgoznom kell majd az egyetem mellett. Szóval,a kérdésem: Vagyonok kifizetése nélkül is lehetek pszichológus?

2021. aug. 29. 01:23
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Lehetsz, de a pszichológus lét nem sokat fog változtatni az anyagi helyzeteden, szóval ha ez frusztrál akkor rossz irányban keresel továbbtanulási lehetőségeket.
2021. aug. 29. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Nem, azt hiszem nem az járt a fejemben, mikor rájöttem, hogy engem ez érdekel, hogy mindenképp meggazdagodjak. Tényleg foglalkoztat az emberek viselkedése, gondolkodása, és szeretnék segíteni másoknak. Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy ez létre jöhet-e úgy, hogy nem tudok milliókat beleölni. Az anyagi helyzetem, pedig nem frusztrál, egyáltalán.
2021. aug. 29. 01:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezek nélkül nem helyezkedhetsz el mint terapeuta. Viszont ha érdekel valamennyi a munka és szervezetpszichológia, akkor érdemes arra menni. Egy-egy multinál nagyon jól lehet vele keresni. Bár milliárdos nem leszel belőle de azért jobban tudsz majd keresni mint a magyar átlag(főleg ha emellett még egész jól beszélsz nyelveket)
2021. aug. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Terapeuta nem lehetsz a sima 5 éves képzéssel, max tanácsadó. De addig még van időd, szerintem próbálj diákmunkázni és minél több pénzt gyűjteni.
2021. aug. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem első 5 évében én úgy gondolom, hogy megoldható heti 2 napot dolgozni, amiből már koli mellett el tudod magad tartani. Én a tanulmányi ösztöndíjam és a szociális támogatásom teszem félre a későbbi módszerspecifikus és szakirányú képzésekre, szerintem ha ennyit félre tudok tenni, baj nem lehet.
2021. aug. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, most jöttem rá én is, hogy mindenképp muszáj lesz tovább dolgoznom egyetem mellett valahol. Talán össze tudok szedni annyi pénzt, hogy ebből valami teljesüljön. Köszönöm az őszinte válaszotokat, most már jobban átlátom ezt az egészet.
2021. aug. 30. 00:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon meggazdagodni tényleg nem fogsz, de ha érdekel a munka-és szervezetpszichológia, jól lehet vele keresni már az 5 éves képzés után is, ahogy már a #3-as válaszoló is írta. Az opció lehet, hogy félreraksz majd kicsit mindig a fizetésedből, valamint egyetem alatt vállalsz diákmunkát (én alapképzés alatt volt, hogy heti 35-40 órákat dolgoztam) és összegyűjtöd a pénzt a további képzésekre.
2021. aug. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!