Budapesten tudok valahol webdesign-t/webfejlesztést tanulni kolival?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudja valaki, hogy van e lehetőség Budapesten ilyesmit tanulni olyan helyen ahol koli is van? Sajnos videki vagyok, és szeretnék Pesten élni majd, ha lehet már tanulás miatt is mennék koliba. Nem is egyetemi szinten szeretném, elég lenne “kisebb” szint, csak nem tudom van e koli ilyen helyeken?

Tudom, hogy online is lehetne, de a tantermi mégis más lenne :/ remélem valaki ki tud segíteni, szép napot!



2021. szept. 3. 13:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Okjt követő rendszerben infósképzésben van "webfejlesztéa". Egyetemre kapsz pluszpontot az biztos. Van Kolishely teknikumokban a 2 év alatt, ha van érettségit már. Ehhez nem kell Pestre felmenni, mert nem biztos, hogy különbeb lenne a központosított tanterv miatt anyag. Max a tanárok színvonalasabbak. Grafikus a másik a webdesign aspektusból, de és szerintem nem célja annak se, hogy használható legyél.


Ez olyan, hogy el kell dönteni melyik, mert itt nem lehet megülni két lovat nem egyéniben. Az oktatás egyértelműen ketté választja. (Tapasztalat infós szakgimi mindent magamtól kellett csinálni és pótolni és nem is korszerű tudás van ott. Egy év proginfó FOSZK intenzívebb sokkal és tanártól függ mit fog tanítani még pluszba. Én csalódtam a Szombathelyiben és hanyagoltam. Most Képi ábrázolás(festő/grafikus) emellett maradtam, ami nekem a frontendes rész bőven elég lesz és tudtom utána tanulni, de nyilván ez egy tradicionális művész szak inkább. Igaz én digitalpaintben is jó vagyok. Jól hangzik ez az út.)


Azzon kívül egyetemre is lehet menni úgy ahogy.


Van infós FOSZK, de a absztrakt algebra ott lesz a háttérben, de szabad itt a koli. Értsd nevelő tanár nem fúj alvást. ELTE és Óbudai és BGE. El is lehet fejteni a webdesign rész ilyenkor, mert nem fognak tanítani ilyet. Nem céljuk. Nem is tudnák tanítani, mert nem is értenek hozzá tényleges designhoz. Probléma megoldás kész vagyis backendes világ van ott. Nem is beszélve a BSC infós képzésekről. Egyetemek BME(mérnökinformatikus), ELTE(Programtervező), Óbudai(mérnökinformatikus és üzemmérnök informatikus), BGE(Gazdaságinformatikus) Corvinus(gazdaságinformatikus)

Itt backend a fog dominál ebben, ha webet akarsz csak.


Művész egyetem (MOME és METU, de a ezzel egy szakra rá jelentkezik 500 ember max 20 férőhelyre) portfólió kérdése, ha van nem kell festeni vagy istant rajzolni tudni op szintén, de előny. Média design lenne, ahol nem kell rajzolni tudni op szinten, de ha az is megy akkor Tervezőgrafika is. Ide átlagban művészeti suliból jönnek vagy szereztek jó magán tanárok vagy fiatalon megtanulják angolul, hogy netről tanultak és könyveket lapozkatak külföldi alkotóktól.

2021. szept. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!