Hogyan lehetek tűzoltó?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szeretnék tűzoltó lenni, de nem vagyok benne biztos, hogy jelenleg jó iskolába járok ehez. 16 éves vagyok, másodikos gimnazista. Ha végeztem, szeretnék tűzoltó lenne, de nem tudom, ehez milyen fősuliba/kurzusra kell jelentkeznem. Annyi tapasztalatom van ezzel, hogy kiskoromban jártam tűzoltó versenyekre, még országosra is kijutottunk.

Tudan valaki segíteni ezzel kapcsolatban?



2021. szept. 6. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
2021. szept. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
NKE, de nem lesz könnyű bejutni. Nézd meg milyen emelt kell hozzá, én is NKE-re megyek egyébként, de másik szakra. Nekem történelem emelt kell majd(de elfogadják a magyart is). Fizikailag is legyél jó, eddz sokat, -4-es szem már kizáró ok, meg egyéb szindrómák is, stb. Ezeket alaposan nézd át, nehogy az orvosi miatt menjen kárba a munkád, mert rossz a szemed, vagy diszes vagy, stb, és ott kiderül, hogy kirázó ok.
2021. szept. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha tűzoltó akarsz lenni ne menj az NKE-re!

Ott nem tűzoltókat képeznek hanem hatósági vonalra tiszteket. Aki nappalin elvégzi a műveleti vagy iparbiztonsági szakot az azonnal hadnagyként kezd valamelyik kirendeltségen vagy igazgatóságon irodistaként.

Ahhoz hogy beosztott tűzoltó legyél középfokú végzettség kell. Érettségivel vagy szakmával bemész a legközelebbi katasztrófavédelmi kirendeltségre vagy ha az nincs tűzoltóságra jelentkezel.

Ha átmész az alkalmasságikon és felvesznek akkor fél év a kiképzés.

2021. szept. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!