Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelezőn a pszichológus szak...

Levelezőn a pszichológus szak mennyire kivitelezhető?

Figyelt kérdés

2021. szept. 10. 09:28
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
De egy sima titkárnő képzéssel, ami nekem lesz kapnék havi 180ezret, míg ha elvégzem alapszakon a pszichológiát, és elmegyek HR-esnek, és jó is leszek a szakmában, akkor azért lényegesen többet kereshetek szerintem. Én legalábbis erre gondoltam.
2021. szept. 11. 11:13
 12/15 anonim ***** válasza:
23%

Pszicho alapszaktól nem leszel hres. Akkor inkább menj emberi erőforrásokra.


Pszicho alapszakkal viselkedéselemző végzettséged lesz, ami nagyjából semmit sem ér (én kicsit más területre mentem tovább utána, de tudom, hogy alapszakkal önmagában ott sem mennék semmire). Egy jópofa meg érdekes dolog, de nem számít semmit szinte a kiválasztásban.


Másrészt meg minden botcsinálta szerencsétlen hres akar lenni, ha jó a beszélőkéd, papír nélkül is lehetsz az, de nem gondolom, hogy a pszicho alapszak kifejezetten segítene abban, hogy jobb szakember legyél. Egyáltalán szakember legyél.

2021. szept. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a HR a cél, akkor inkább emberi erőforrások alapképzést csinálj, mert a viselkedéselemző nem sokat ér ilyen területen sem. Főleg, ha egy adott állásra HR mesterdiplomásokkal együtt jelentkezel.

Mondom ezt úgy, hogy pszichológiát tanulok. Ha nem egyértelműen az a célod, hogy pszichológus légy, akkor csomó felesleges dolgot kell majd megtanulnod a bioszos anyagtól kezdve Freudig. Nekem csak egy munkapszichós tárgyam volt a három év alatt, aminek HR területen hasznát vehettem volna. De a tudásom a nulla felé közelített ezen a téren, mert az az óra sem ment bele a részletekbe. Ezt nyilván a leendő munkaadók is tudják, úgyhogy nem fognak így túlságosan kapkodni egy viselkedéselemző után.

Esetleg még a pszichológia BA után egy munkapszichó MA lehetne hasznos, de ha nem akarsz öt évig egyetemre járni, akkor inkább menj emberi erőforrásokra.

2021. szept. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Az emberi erőforrások is egy szak amit választhatok?
2021. szept. 11. 13:06
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, itt megtalálod:

[link]

2021. szept. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!