Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ápolás tudományból lehet...

Ápolás tudományból lehet doktorit szerezni?

Figyelt kérdés

Főleg SZTE-n érdekelne. ETSZK-ápolás szakot kezdek jövőre, de mindent össze vissza beszélnek az osztálytársaim. A kérdés, hogy szegeden lehet-e Phd-t szerezni ápolásból.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. szept. 11. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Elobb tanuld meg leirni hogy apolastudomany.
2021. szept. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Az SZTE-nek van doktori szabályzáta, doktori programja, ezekte nézd meg.
2021. szept. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló! Köszönöm a válaszod.


A másodiknak köszönöm a hasznos választ. Ígyekszem nyitott szemmel járni és utána olvasni a dolgoknak, de az egyetemek oldala nagyon átláthatatlan. Azt gondolotam, itt találok ebben a témában jártas személyt.

2021. szept. 15. 08:19
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom ápoló alapképzésre mész. Utána mindenképp el kell végezned egy kapcsolódó mesterképzést, hogy doktorira jelentkezhess.
2021. szept. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Érdemes persze végiggondolni, hogy mit tudsz kezdeni egy ápoló diplomával + Dr. PhD tudományos fokozattal.

Egy kicsit bizarr nekem a kettő együtt.

Vevő rá a piac?

2021. szept. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Oh, így érthetőbb a dolog. Köszönöm!

Mindenféleképp szeretném a Dr.-i címet. Nekem az lenne a tanulmányaim kiteljesedése, utána jöhet minden más.

Jelenleg olyan állapot van az egészségügyben, hogy a hozzá nem értőt se tudják kirugni, osztályok omlanak össze.

Mire végzek, nem tudom mi lesz. De nem hiszem, hogy meg fogjuk tudni engedni magunknak, azt a luxust, hogy egy egyetemet végzett ápolót elengedjünk...

Az orvosok is le vannak terhelve (jelenleg főleg)... ebben is lehet fantázia akár.

2021. szept. 17. 12:24
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

5-ös vagyok:

Azért gondold végig alaposan, hogy mit szeretnél az életedben csinálni!

Milyen területen tudsz ápolóként(?), PhD címmel elhelyezkedni?

Te ismered a szakterületedet, hogy egy diplomás ápoló milyen állást kaphat.

Mit tesz ehhez hozzá a PhD?

A PhD alapból az önálló kutatómunkára "képesít".

Az egészségügyből ritkán rúgnak ki bárkit is. Inkább elmennek, az alacsony fizetés miatt.

2021. szept. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ápolásból (!) nem lehet Phd-t szerezni, egészségtudományokból viszont igen. Lehet olyan a témát találni, ami kapcsolódik az ápolás szakterületéhez az egészségtudományokon belül. Persze azt nem a középiskolában dönti el az ember.

Többi hozzászólónak írom, aki valamilyen tudományterületen kutat, az nem a szakmáját gyakorolja, hanem tudományos/kutató munkát végez. Miért lenne az bizarr? Az az Msc-t végzett ápoló aki beiratkozik egészségtudományok doktori iskolába az kutató lesz nem ápoló.

Phd fokozat az akkor szükséges ha egyetemi tanár szeretnél lenni, egyébként nincs sok gyakorlati haszna, egyet kivéve a doktori cím, ami jár ilyenkor, viszont ez nem képsít semmilyen munkakör betöltésére, mert ez tudományos fokozat.

2021. szept. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8-as:

"Többi hozzászólónak írom, aki valamilyen tudományterületen kutat, az nem a szakmáját gyakorolja"


Dehogynem.

Én vegyészmérnök vagyok PhD fokozattal, és a szakmámat gyakorlom azzal, hogy kutatómérnök vagyok.


"Phd fokozat az akkor szükséges ha egyetemi tanár szeretnél lenni, egyébként nincs sok gyakorlati haszna"


Bizonyos munkakörökhöz (pl. senior kutató) kell hogy meglegyen a PhD.

2021. szept. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9-es

Te is tudod, hogy nem így értettem a választ, hiszen egy ápoló szakmáról van szó a kérdésben és nem egy mérnökről. Szóval nem fog ágy mellett dolgozni (ténylegesen beteget ápolni) aki kutató. Ebben remélem egyetértesz velem.

2021. szept. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!