Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol a legkönnyebb a fizika...

Hol a legkönnyebb a fizika bsc. -fizikus szakirány?

Figyelt kérdés

Az ELTE-n végeztem el a fizik bsc.-t és úgy érzem nagyon sok felesleges dolgot tanultam meg (amit kb. el is feltettem a vizsgák után pár héttel), ráadásul aránytalanul nehéz volt sok tárgy. Szerintem ennyit nem lett volna érdemes egy fizikus papírért szenvedni mint amennyit ott kellett. Akivel eddig beszéltem mindenkinek ilyen véleménye volt, még a nagyon jó tanulóknak is... Ha valami programtervező-mérnök ilyesmi lenne azt mondom oké, megéri, de ezzel ugyan ellehet helyezkedni, de nem olyan egyszerű azért.


Ráadásul a nehézséggel nem az volt a legnagyobb bajom, hogy pusztán az oktatót tárgyak nehezek (gondolom minden egyetem az a fizika-fizikus), hanem az oktatók hozzáállásából eredt. Gyakran lenézően beszéltek velem, meg az olyan hallgatókkal akik nem teljesítettek tökéletesen, sőt meg nehezítették a jegyszerzést a számukra... Ráadásul annyira nem adták le színvonalon az anyagot (szerintem nem illik így viselkedni egy egyetemen, meg úgy sehol sem). Nem akarok beképzelt lenni, de úgy érzem, hogy jobban eltudnám mondani, mert bennem van türelem, meg empátia... Az is zavart, hogy ha csak egy kicsit hibázom egy nehezebb kérdésnél vagy nem tudom a választ akkor már egyből csak egy kettest kapok... Persze voltak nagyon jó tanáraim is csak nem olyan sok; érdekes, hogy náluk jóval könnyebb volt hármast vagy jobb jegyet szerezni és gyakran sikerült is.


Ezenkívül még nem volt sok minden korrekt. Mondhatjátok azt, hogy minek mentem fizikára akkor, de igazából itt kettőn áll a vásár. A lényeg, hogy letudtam róla, meg van a diploma. Állítólag az msc már jóval egyszerűbb, főleg az asztrofizikus msc. esetleg a csillagász ami még szóba jöhet; mindenesetre én biztos nem ott szeretném folytatni, hanem jövőre külföldre megyek, itt meg addig eldolgozgatom valami kis tanári munkát vagy ha sikerül akkor egy laborba elhelyezkedem asszisztensként. Ami egyébként problémás, mert viszont jobban kellene értenem a programozást amit szintén nem tanítottak eleget (bár lehet a programozó fizikus szakirányra kellett volna mennem).


Tehát így összegezve azt tudom elmondani, hogy nem volt érdek, hogy kialakuljanak azok a készségek amelyekkel bonyolúltabnál-bonyolúltabb problémákat lehetne megoldani, hanem inkább bocsánat a kifejezésért, de a szívatáson volt a hangsúly, meg hogy magoljunk (már amennyire lehet a fizikát és matekot) és azt minél jobban visszadjuk.


Ti mit tapasztaltatok a képzés alatt? Úgy halottam, hogy vidéki egyetemeken ahol kevesebb a diák sokkal embercentrikusabbak az oktatók, kevesebb az anyag, de azok a nagyon hasznosak és jobban meg is tanítják. "A kevesebb több." ami érvényesül ott. Szóval nem biztos, hogy pályát tévesztettem, hanem csak rossz egyetemre jelentkeztem... A debreceni egyetemen milyen a fizika bsc? Pécsen? Esetleg Szegeden? Gondolom ott is nehéz, mert ezt nem lehet olyan egyszerűen megtanulni, de nem a fenti problémák teszik nehézzé. Van itt olyan aki átjelentkezett az ELTE-ről egy vidéki iskolába? Ha igen jó döntésnek tartod? Esetleg megbántad? Hogy érzed, hol fejlődtél volna szakmailag többet? Könnyebbnek vagy nehezebbnek érezted?



2021. szept. 12. 18:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én egy évet voltam BME fizikán. 30 ember, a profok kvázi babusgattak minket, rengeteget segítettek. Ennek ellenére kegyetlen nehéz volt a sok segítséggel is.


Én elengedtem a fizikus létet, a sok elméleti szart olyan haszontalannak éreztem. Egy masodpercig nem láttam hogy lesz ebből pénzem. Életem legrosszabb döntése volt fizikára menni, utána legjobb volt átmenni gépészmérnöknek.

2021. okt. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!