Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha biomérnöknek jelentkezek...

Ha biomérnöknek jelentkezek és fel is vennének az egyetemre,utána ha szeretnék át tudok jelentkezni vegyészmérnöknek?

Figyelt kérdés

Ha igen,tudnátok segíteni,hogy ez,hogy működik?

Pl: Mely egyetemeken lehetne ilyet csinálni? Van e valamilyen költsége és követelménye?

Nagyon szépen köszönöm előre is!



2021. szept. 13. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez lehetséges, méghozzá bármelyik olyan egyetemen megtehető, ahol vannak ezek a szakok. Ennek ügymenete karonként eltérhet, erről az adott kar tanulmányi osztálya tud bővebb információt adni, de általában néhány neptun-művelettel és néhány beadott irattal elintézhető. Javaslom átböngészésre a választott egyetem TVSZ-ét (tanulmányi- és vizsgaszabályzat), de be is mehetsz egy tanulmányi osztályon dolgozó adminisztrátorhoz.


Következmények: Mivel a képzés elején (1-2. félév) még nagyon sok tárgy közös szokott lenni ezen a két képzésen, ezért minél hamarabb meghozod ezt a döntést, annál könnyebb dolgod van. Ha vársz, akkor a későbbi félévekben biomérnökként fogsz hallgatni olyan tárgyat amit vegyészként nem kellene, plusz a vegyészek is hallgatnak olyat amit te nem, amit viszont utólag be kell pótolnod (van olyan szabály, hogy képzésváltásnál az adott képzés összes kötelező tárgyát teljesíteni kell, akár visszamenőlegesen is). Nyilván a közös tárgyakat, amiket teljesítettél a bión és a mérnököknek is kötelező, azokat nem kell újracsinálni. Költsége szerintem nincs vagy minimális, kivéve ha a csere miatt kifogysz az államilag támogatott félévek számából, ez a második ok ami miatt célszerű hamar váltani.

2021. szept. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2021. szept. 13. 16:53
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Miért akarsz olyan szakokra jelentkezni, amivel jó eséllyel nem fogsz tudni elhelyezkedni? (biomérnök, vegyészmérnök)
2021. szept. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát mert én pont abban a hitben éltem (úgy látszik ezeket szerint,hogy eddig) ,hogy ezekkel boldogulni lehet majd az életben. :(
2021. szept. 16. 06:32
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Hármas te miről beszélsz? Simán el lehet ezekkel a szakmákkal helyezkedni, jómagam is és az összes barátom az évfolyamomról max 3 hónap alatt talált jó állást vegyész- vagy biomérnökként, sőt felsőbbévesektől is ugyanezeket hallottam mindig is. Ha bizonyíték kell, csak menj fel a profession.hu-ra nézelődni, hetente 5-10 új hirdetés kerül fel ezekre a szakmákra. Ha kell példa olyan szakmára amivel nehéz elhelyezkedni, akkor az a közgazdász, na azzal tényleg Dunát lehet rekeszteni annyi van belőle, de egy természettudományi mérnöki végzettséggel nehogymár karrierbeli gondok legyenek, ez hülyeség.
2021. szept. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
Sajnálatos módon nem, vagyis nagyon sok pályaelhagyó vegyészmérnök és biomérnök van. Saját tapasztalat, de még a hetes üzletben az eladó fia is biomérnökit végzett, és az apja állítása szerint nem tudott vele állást találni, ezért angliában van.
2021. szept. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

" Ha bizonyíték kell, csak menj fel a profession.hu-ra nézelődni, hetente 5-10 új hirdetés kerül fel ezekre a szakmákra."


Na és ezekből mennyi az, ahol pályakezdőket is fogadnak például, és nem 3-5 év vagy több tapasztalat az elvárás? Megsúgom, nagyon kevés.


Én például nem tudtam elhelyezkedni vegyészmérnök végzettséggel, pedig elég sok önéletrajzot szétküldtem.

2021. szept. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Nekem (vegyészmérnökként) pont ellentétes tapasztalataim vannak, de a biomérnök barátaim az egyetemről szintén gond nélkül találtak állást. Nálunk nem volt sok pályaelhagyó mérnök, elég széleskörű ismerősi köröm volt hallgatókoromban és nem tudok olyanról akinek ezzel gondja lett volna.


Persze, a munkáltatók szeretnek úgy hirdetni hogy 3-5 év tapasztalat szükséges, de hidd el, meghallgatják a pályakezdőket is. Vagy például vannak gyakornoki pozíciók is, 1-2 évet lezúzol utána felvesz a cég full állásra.


Aztán ott a LinkedIn, a legnagyobb lehetőség ebben rejlik, ha van egy pöpecül kitöltött profilod meg pár connection-öd, akkor ott olyan ajánlatok vannak amiket máshol nem olvashatsz, ott több a pályakezdős ajánlat is és külföldre is kijuthatsz, posztolhatsz is magadról infót és akkor könnyebben megtalálnak. Egy kis self-marketing kérdése az egész, meg lehet oldani.

2021. szept. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Deff ***** válasza:
72%

Azt csináld amihez van érzeked meg ami érdekel , ha valaki csak azt nézi mivel tud majd jól elhelyezkedni , na azok fognak mind küszködni.


A személyes történeteket hagyjuk ez olyan hogy mindenkinek van egy nagypapája aki minden reggel cigivel és pálinkával kelt és mégis 100 évig élt. Minden helyzet más és más , de azérz a DPR statisztika szerint a megélhetésért egy ilyen diplomával nem kell túl sokat aggódni.

2021. szept. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! :)
2021. szept. 19. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!