Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon nehéz behozni a lemarad...

Nagyon nehéz behozni a lemaradást közgáz elemző szakon?

Figyelt kérdés
Nemzetközi gazdálkodás szakon végzek jövőre (ELTE), de rájöttem engem inkább az elméleti közgáz jobban érdekel mint az üzleti. Matek vizsgát 4-esre, Mikro-Makro-t szintén 4-esre csináltam, alapból érdekesnek találtam ezeket a tárgyakat. Nagyon nehéz lenne egy ilyen alapszak után a Közgáz elemző mester?

2021. szept. 14. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. nov. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A szak nehezebb, mint ahova eddig jártál, de ami esetleg kellhet a matek előzményekből (lineáris algebra, analízis) azt meg tudod tanulni nyáron matekingről udemyről stb. Arra azért készülj fel, hogy a szak esetleg nem teljesen az, mint amire esetleg számítasz, azaz (ahogy elnézem) ez inkább makrogazdasági elemző szak. Ha adattudományt szeretnél tanulni (ami sokkal praktikusabb, hasznosabb és nem mellesleg matekosabb is), akkor az elte survey statisztika szakot nézegesd.
2021. nov. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

#2 kifejezetten a makroökonómiát szerettem, szóval azért is szeretnék erre a mesterre menni

2021. nov. 8. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!