Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri e, illetve kinek éri...

Kevin_Wendell_Crumb kérdése:

Megéri e, illetve kinek éri meg Felsőfokú Munkavédelmi végzettséget megszerezni?

Figyelt kérdés

BME - Munkavédelmi Szakember szakra jelentkeztem, ami felsőfokú végzettséget ad.

Ha a jövőben szeretnék vállalkozni tűz és munkavedelmi területen, szükséges e a Munkavédelmi felsőfok, úgy, hogy Tűzvédelemből már megvan a felsőfokú végzettségem?!


A tűz és munkavedelmi vállalkozás elindítása egyedül mennyire nehézkes ma Magyarországon?


Köszönöm az értelmes válaszokat!



2021. szept. 15. 08:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Az mvt szabályozza, hogy hova kell felsőfokú m.védelmi végzettség. Nem a vállalkozáshoz szükséges.
2021. szept. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Na én is pont ezt végeztem :) És pont vállalkozó vagyok :) Nincs előnye sehol a felsőfokú mv-i szakképesítésnek. Igen, valahová az kell, de ott felvesznek saját embert. Ahol meg külsősökkel dolgoztatnak, ott elég lenne a középfok. Esetleg ügyfél szerzésnél lehet előny, ha beletolod az érdeklődőbe, hogy te SZAKMÉRNÖK (hahaha) vagy. Írtó nagy hiányossága a BME-nek, de a többi képzésnek is tuti, hogy gyakorlatot semmit nem ad. Végzel, aztán kell pár év, mire rájössz, mit is kell csinálni, milyen iratok vannak pl. Vállalkozást könnyű inditani. Cégbejegyzés, laptop, teló, kocsi, azt már kész is vagy. Nekem nincs irodám, otthonról dolgozom, költség szinte nincs. Ami - legalább is nekem - irtó nehéz volt, az az ügyfélszerzés. Jó pár céget "tettem rendbe" ingyen, vagy nagyon kevés pénzért. Nehezen váltanak, de ez jó hír is, mert ha bekerülsz valahová és elfogadhatóan csinálod, nem tudnak kifúrni olcsóbb árakkal. Nekem kb. 5 év volt, mire elmondhatom, hogy talán megy a szekér. Jó, hogy a tűzvédelmehez is értesz, szinte mindig a kettőt együtt kell csinálni. De én még viszem ezekhez az ADR-t, a veszélyes áru szállítást is. Van egy jó tűzoltó készülékes alvállalkozóm is, szóval a készülékek javítását, éves ellenőrzését is be tudom vállalni. Ja és van egy egyedül álló webfejlesztésem. Tudok emailban oktatásokat (bármilyen google diák alapút) küldeni. A dolgozónak nem kell semmi programot letölteni, az okostelefonján rákattint a linkre és bármilyen eszközön elindul a nevére szóló, pl. munkavédelmi oktatás. Báronnan, bármikor részt vehet a képzéseken. Tesztel, és igazolással a végén. Rajtam kívül már 3 másik cég is használja a rendszeremet.
2021. szept. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!