Kutya0920 kérdése:

Melyik egyetemre menjek programszervező informatikus szakra?

Figyelt kérdés

Pécsi tudományegyetem, ELTE Budapest, ELTE Szombathely.


A Budapestibe elég magas pontszám kell.

(Budapesti vagyok)


Melyik egyetem nyújt jobb képzést?

Van valakinek tapasztalata? Mennyire számít melyik egyetemre megyek? Bármelyen tapasztalat tanácsot szívesen fogadok.


Előre is köszi :)

(Telefonon írtam)



2021. szept. 15. 14:08
A kérdező szavazást indított:
ELTE Budapest
ELTE Szombathely
Pécsi tudományegyetem
19 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik a legszimpatikusabb.
2021. szept. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Inkább az a fontos, hogy bármelyikre is mész, a nem egyetemi időt is töltsd azzal, hogy fejlődsz és jobban beleásod magad a dolgokba.
2021. szept. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Inkább mennék (mentem is) könnyebbe és a szabad időt otthon gyakorlásra fordítottam, mint hogy szivassam magam a kétharmados bukási aránnyal, csak azért, hogy valami """nagy""" név legyen a papíron (amit aztán sehol se kértek, hanem elém tették a gyakorlati tesztet, hogy csináljam meg).
2021. szept. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

A képzés mindenhol rossz lesz, az egyetem neve nem számít, külföldön még annyira sem. Azért mondanám a bp eltét, mert a lakhatásod és kajád már eleve megoldott lesz. Nem kell koleszban és albérletben szenvedni. A másik fő ok, hogy szakmai gyakorlatot könnyebben találsz majd a fővárosban. Illetve később is, amikor rendes állást keresel majd látod, hogy IT-ban a lehetőségek 99%-a a fővárosban van (most tekintsünk el a remote lehetőségektől).


Ha túl magas a pontszám, akkor nézd meg a tanterveket és másik kettőben és amelyik könnyebbnek tánik, azt válaszd.

2021. szept. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Sajtadó ***** válasza:
24%
Első helyen Budapestre, második helyen pedig írj be egy sima matek szakot, az tökéletes alap a programozó / adattudós állások jobbik részéhez, és egyrészt mellette megtanulsz mindent online platformokról, amit az egyetemen nem tanítanak, másrészt meg mehetsz utána nagyon jó mesterszakokra külföldre is. Nagyon értékes a sima matek diploma, én a mai fejemmel inkább ezt választanám.
2021. szept. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%
Nehogy matek szakot beírj...
2021. szept. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
Írd be szerintem a budapesti ELTE-t első helyre, második helyre pedig egy közelebbi vidéki egyetem (pl. Eger) levelezős képzését. Így megspórolod a kollégiumi vagy albéreti díjat, s ez épp egy olyan szak, amelyet egy jó otthoni számítógéppel értelmes embernek levelezőn is el lehet végezni. Az elhelyezkedés attól függetlenül is könnyű lesz, hogyha nem az ELTE-n végzel, s hidd el nekem, nem mindegy, hogy 1-2 órát vagy 3-4 órát kell utaznod az egyetemre. Sem pénzben, sem időben.
2021. szept. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Én a BME egyetemen is elgondolkoznék a helyedben. De egyébként szerintem is ha ott laksz, akkor inkább budapestit válassz. Nem az egyetem számít egyébként, hanem a tudásod. Nem elég bejutni, bent is kell maradni.

B tervnek pedig a mérnökinformatikus szakot ajánlom.

2021. szept. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Óbudai? Ha ennyire magas a pontszám neked. Van mérnökinformatikus és ott a villamosmérnök olyan szakirány is, ha gépközelibb is belefér. Azzon kívül inkább melyik várost bírnát, meg az egyetemen mikre számítsz, ha van valami. A tárgyat így nem vette fel a Neptun, a TO bunkó vagy ilyesmi kideríthető. Vagy azért is mehetsz kolikba, hogy otthonról eltudj függetlenül valamennyit, ha életét vágya minél hamarabb. Nagyság rendben nem tényező egy pontból az egyetem. Max hol kezdes eldolgozni.


Budapesti ELTE-nél számítsz arra, hogy egy évfolyamon sokan lesztek az elején, emiatt személytelenebb lesz. Nagyobb lehet a káosz és a katalógus pörög nagyon az előadásokon.


Szombathelyi családiasabb lazább mint a budapesti, de a koli olyan amilyen lesz és a város országosan közép feletti minőségben, ettől egyetemistaként elfog menni.


Pécsi TTK proginfó nem jobb, mint a MIK-en mérnökinfó. Város Szombathelyhez képest egy egyetemi város már inkább. Nem fog itt hazajáró csak úgy.

2021. szept. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!