Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Osztatlan tanári [10 félév...

Osztatlan tanári [10 félév [német nyelv és kultúra tanára; testnevelő tanár]] Erre a szakra ha jelentkezem kell a nyelvvizsga? B2-es szintű? Mert külön szó nincs erről h kell e vagy sem.

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!

2021. szept. 15. 18:56
 1/7 anonim válasza:
86%
Az emelt érettségi kötelező németből, ami felér egy B2 nyelvvizsgával. Viszont német szakosként úgy vettem észre, hogy nálunk jó néven vették, ha az érettségin kívül nyelvvizsgánk is volt.
2021. szept. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
1.! Ha egyenértékű a kettő, akkor mi értelme van elvárni? Egyébként én is nyelv szakon végeztem és ilyen soha fel nem merült.
2021. szept. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
59%
Kedves 2.! Én nem azt mondtam, hogy tegyen le egy B2 nyelvvizsgát, csak azt, hogy érettségi mellett leteheti, és hogy nálunk jó néven vették, nem volt elvárás. Ez egy személyes tapasztalat, nem biztos, hogy a kérdező esetében is ez lesz a helyzet. Bár még a régebbi rendszerben érettségiztem és felvételiztem, de úgy tudom, az emelt érettségivel most is ki lehet bekkelni a nyelvvizsgát, abban az esetben, ha 60% felett sikerült, és azért 50 plusz pont jár, míg a nyelvvizsgáért 28, ráadásul, ha ugyanabból a nyelvből teszi le őket, automatikusan az emelt érettségit számolják be. Hozzáteszem, hogy az új rendszerben nem vagyok annyira járatos, így lehet, hogy tévedek, ebben az esetben elnézést.
2021. szept. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1-3, miről beszélsz? Az emelttel automatikusan kiállításra kerül a a nyelvvizsga-bizi is, felesleges letenni meg egyszer.


És ki veszi rossz néven, mikor a to-n kívül senki nem látja, milyen bizit adtál le???

2021. szept. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell nyelvvizsga, csak egy emelt érettségi. Az emelt érettségi a felvételi követelmény, ha 60% felett sikerül akkor egyenértékű egy B2-es nyelvvizsgával, a nyelvvizsgáért plusz pont sem járna az emelt érettségi mellett.
2021. szept. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
70%
Én is ezt próbáltam elmondani, csak lehet, nem fogalmaztam egyértelműen. Viszont nálunk az első órák egyikén megkérdezték, van-e az emelt érettségin kívül nyelvvizsgánk. A csoportból 1 embernek nem volt, de őt sem érte semmi hátrány emiatt, jó eredménnyel végezte el ő is a szakot.
2021. szept. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
* (Nem is érhette volna, de egy ismerősömnél másik nyelv szakon az egyik tanárnak volt egy fura becsípődése a nyelvvizsgával kapcsolatban).
2021. szept. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!