Ezekrol a sulikrol mi a véleményetek? Petőfi Sándor Gimnázium, Móricz Zsigmond Gimnázium, Széchenyi István gimi, II. Rákóczi gimi, Kosztolányi Dezső Gimnázium? Ui:most vagyok 8.os 4,5 tanuló és nemtom h melyik gimiket jelöljem

Figyelt kérdés

2021. szept. 15. 21:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mucsaröcsögén?
2021. szept. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudod te, hány - például - Petőfi Sándor gimnázium van az országban?


🤷‍♂️

...


Amelyikbe én jártam, az röviden: jó volt

Na akkor találd ki, hogy melyik városban....

2021. szept. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát öööö ja.... Ha leírnád melyik város akkor egyszerűbb lesz.
2021. szept. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem Budapestre gondolt a kérdező, mert ezek egy környéken lévő budai gimnáziumok. A II. Rákóczi a legerősebb a felsoroltak közül, utána pedig a Móricz. Kérdező, milyen tagozatra szeretnél jelentkezni? A II. Rákóczit jelölném elsőnek.
2021. szept. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Közepes erősségű gimik. Szerintem 60-70 pontos központi kell ezekbe.
2021. szept. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez sajnos nem olyan egyszerű kérdés, mert nem csak az számít, hányas tanuló vagy (főleg, hogy van olyan iskola, ahol a 4,5-ös átlag máshol 3-masnak felel meg, mert sokkal keményebb általános iskola), sok más szempontot is figyelembe kell venni a választáshoz. Van egy blog, Mindent a felvételiről a címe, ott például van egy olyan írás, ami arról szól, hogyan válasszon az ember középiskolát magának. Jó hosszú, de te vagy a szüleid esetleg kaphatnak ebből tanácsokat.

2021. szept. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az erőssegi sorrend kb:

Rákóczi

Móricz

Kosztolányi

Széchenyi

Petőfi


A választásnál nem csak a tanulmányi eredmény számít, az írásbeli sokkal nagyobb részét teszi ki az összpontszámnak, mint a vitt pontok. És az sem mindegy, hogy a 4,5 átlag hogy jön ki. A legtöbb suliban magyarból, matekból, töriből, idegen nyelvből és egy természettudományos tárgyból számolják a pontokat. De van olyan iskola is, shol minden osztályzatot néznek, még a készségtárgyakat is.

És az sem mindegy, hogy eddig milyen nyelvet tanultál, és a gimiben milyen nyelvet szeretnél tanulni. Ha eddig németes voltál, és pl. a Rákóczi német NYEK-es osztályába szeretnél menni, ott második nyelvnek csak franciát választhatsz.

És az is fontos, hogy milyen az érdeklődési köröd. Mert ha matekos vagy, akkor a Móricz jobb választás, mint a Rákóczi. Ha a töri érdekel, akkor a Széchenyin kívül mind a 4 gimi jó lehet. A Petőfi pl. nem egy erős gimi, de töriben nagyon jó.

Szóval járj utána alaposan, hogy hol milyen lehetőségek vannak, és ezeken kívül is gyűjts össze a szóba jöhető sulikat, legyen egy jó bő, 15-20 ginis listád, és aztán szelektálj közülük.

Azért 5-6 suli 8-10 tagozatát érdemes beírni. Legyen mindenképp mentő suli a listádon.

2021. szept. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Jókat írt a 7-es, de annyit korrigálnék, hogy Rákóczi haladó német NYEK-en 2. nyelvként francia, spanyol, olasz és latin közül lehetett választani. Végül idén csak a francia és a spanyol indult 2. nyelvként, mert a többire nem volt elég jelentkező.

Környéken még sulik: József Attila Gimnázium (XI. ker.), II. Rákóczival hasonló erősségű gimnázium. Mindkét gimibe 70 pont feletti központi kell a bejutáshoz, illetve a II. Rákóczinál tagozatfüggő. Rajzra és németre alacsonyabb pontszám is elég, de angol nyekre tavaly max. hozott pontok mellett min. 74 pontos írásbelivel hívtak csak be szóbeli meghallgatásra. (Kevesebb a hozott pontszámnál, még jobb írásbeli szükséges.)

Szabó Lőrinc (II. ker.), Budenz (II. ker.), Csik Ferenc (II. ker.), Tamási Áron (XII. ker.) Budai Gimnázium (XII. ker., mentősulinak) Egyháziak közül: Szent Angéla (II. ker), Szent Margit (XI. ker.), Egyetemi Katolikus (I.ker.), Szent Gellért (I. ker.)

Ha itt a gyakorin rákeresel a gimnáziumok nevére, akkor olvashatsz néhány véleményt róluk + itt is találsz néhány hozzászólást: [link]

Szerintem google térképen nézd meg, hogy mennyi idő alatt érsz be ezekbe a sulikba (reggeli indulással, BKK-val). Érdemes a csengetési rendet is tanulmányozni a gimik honlapján, ugyanis nem mindenhol 8-kor kezdődik a tanítás pl. II. Rákócziban 7.45-kor, Móriczban 7.30-kor.

2021. szept. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
#7-es vagyok. Igazad van, #8-as, a Rákócziban a német nyeken tényleg lehet több nyelv közül választani. Igazából azt szerettem volna kiemelni, hogy ezen a tagozaton angolt nem lehet második nyelvnek választani, csak ilyen idiótan sikerült megfogalmaznom:-)
2021. szept. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, odairni, hogy Budapesten azon belül Budán. És nyekre mennék a legszivesebben.
2021. szept. 16. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!