Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen főiskolára jentkezhetné...

Milyen főiskolára jentkezhetnék, ha jó a rajztudásom? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nem sokára főiskolát kell választanom, de nem tudom milyen szakra akarok menni. Az egyik lehetőség, hogy rajz szakra megyek, (vagy legalábbis olyanra, amihez kézügyesség kell) és azt csinálom később amit nagyon szeretek. A másik lehetőség hogy egyéb szakokat választok, amiket (igaz, nem annyira mint a rajzot, de azért) szintén élvezek, és még van benne jövőm. (Mondjuk mernöki szak, amivel sokat lehet keresni, és az embereknek szükségük van rá)


Azért pörögtem rá ennyire erre a kérdésre, mert sok olyan ember van, aki elmegy egy szakra, mert azt van kedve csinálni, aztán amikor elvégzi, rájön hogy, "jah nem is ezt akarom." És ez 4 kidobott év, amit feleslegesen tanult végig egy szakon, mert a végén máshova megy dolgozni.


Attól félek hogy ha a rajz szakot választom, elvégzem, esetlegesen még folytatom is, de aztán nem lesz benne jövőm. Ugye ez a rajz szakma csak akkor jövedelmező állás, ha befut az ember, egyébként meg nem nagyon lehet belőle megélni. (Már amennyire én tudom)

És ha másik szakra megyek, attól tartok hogy valamikor meggondolom magam, és félbehagyom, vagy otthagyom, és ezek megint csak kidobott évek... Elég tanácstalan vagyok.


Elöre is köszönök minden választ!



#rajz #főiskola #Milyen szakot válasszak?
2021. szept. 22. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Van ugye a képi ábrázolás alapszak, ami alapszakos festő/grafikus végzettséget ad. Ebből nem igazán lehet megélni, csak ha befut vele az ember (van festő ismerősöm), de emiatt nem kell feladnod, ezt az álmodat. Én ezt a szakot, vagy egy ehhez hasonló tanfolyamot csak későbbi elvégzésre ajánlanám, egy amolyan mellékesként.

Jó lenne egy olyan szak, amiben hasznát veszed a rajz tudásodnak és el is tudsz vele helyezkedni. Ilyen az építészmérnöki vagy ipari termék és formatervező mérnöki,

A te döntésed.

2021. szept. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Az építészmérnöki szakra én is gondoltam már. Eddig viszont nem tudtam hogy később is el tudok végezni szakokat.
2021. szept. 24. 06:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Több szakot is elvégzhetsz, de amennyiben felhasználtad a 12 - osztatlan képzés esetén 14 - államilag támogatott félévet, akkor azután már csak önköltséges formában folytathatod.
2021. szept. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!