Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy informatikai szakközépb...

Ha egy informatikai szakközépbe járok(technikum), akkor nekem a tovább tanulásnál mennyire számítana az irodalom, sok pontot buknék ha mondjuk csak 3-4as/es lennék belőle végig ?

Figyelt kérdés

Valamiért semennyire nem tud lekötni, ergo sok időt elvesz(számomra) a tanulása, ezt az időt szívesebben fektetném olyan dolgokba ami valóban érdekel és szerepet is játszana az egész tanulmányaim során(pl. matek, programozás...stb)



(Tovább tanulás szempontjából valamelyik nemesebb egyetem lenne a cél(már ha addigra nem gondolom meg magam), ELTE, BMI... ilyesmik)


Előre is köszönöm szépen a választ !



2021. szept. 26. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha duplázol (mondjuk matek-infót), pontosan semennyire nem számít az irodalom jegyed és érettségi eredményed, csak ne bukj meg belőle.
2021. szept. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Figyi ... van egy dolog, amire érettségi után döbbentem csak rá, amikor a pontjaimat számoltam.


Teljesen mindegy milyen az átlagod gimnázium alatt. Teljesen mindegy.


Egy a lényeg, hogy írj egy jó érettségit.


Az meg, hogy milyen az átlagod nem befolyásolja, hogy milyen lesz az érettségid. Az átlagod inkább azt tükrözi, hogy képes voltál 1-1 számonkérésre jól felkészülni, de ez egyátalán nem jelenti hogy az az információ meg is maradt volna.


Sőt az irodalom, történelem klasszikusan olyan tantárgy, ahol érettségire a tételek tanulásánál mindent újra tanulsz. Nem nagyon számít milyen alapokkal indulsz neki.


Egyedül a nyelv tanulása a fontos és a reál tantárgyak, mert azok ráépülősek és nem tudod 1 hónap alatt nem fogod úgy megtanulni, hogy jól sikerüljön az érettségi.


Szerintem az egyetlen jó tanács, hogy az érettségire készülj úgy hogy akár már ősszel is megtudd írni. Legyenek meg a tételek minél hamarabb, addigra már tudj megoldani önmagadtól érettségi feladatsorokat és minden lazán fog menni.


A tantárgyaidat meg végig tolhatod 2-3 átlaggal.

2021. szept. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!