Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME - Villamosmérnök megéri...

BME - Villamosmérnök megéri elvégezni?

Figyelt kérdés
11-es lány vagyok, fizika fakultáción, emellett tudatosan készülök a matek emeltre is. Sokat gondolkodtam a villamosmérnökin, de folyton elbizonytalanodom, hogy oda való lennék-e stb. Szerintetek egy ilyen szakon mennyire számítanak a korábbi versenyeredmények (oktv stb) mivel én még csak most kezdtem el eziránt érdeklődni félek, hogy már túl késő úgymond, és túl hülye lennék oda. Egyébként kitűnő tanuló vagyok, egyszerűen sem az általánosban, sem pedig a gimiben nem figyeltek oda a tehetséggondozásra, nem számított mi a gyerek érdeklődése. Csak most látom, hogy az ilyen szakokon tanulók diákolimpiákon vettek részt, és ez egyszerűen nagyon aggaszt. Nem tudom mennyire lennék én odavaló.

#verseny #gimnázium #villamsomernok
2021. szept. 27. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
Nyugodtan menj, a leírtak szerint szorgalmas vagy. Ha ott is tanulsz rendesen, el fogod végezni (nem kell hozzá kiemelkedő versenyzői múlt matekból vagy fizikából).
2021. szept. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

Senkit nem fog ott érdekelni, hogy milyen versenyeredményeid voltak, vagy milyenek sem, illetve mennyi ponttal kerültél be. Teljesen tiszta lappal indulsz ilyen szempontból, csak az fog érdekelni bárkit is, ott hogyan teljesítesz. Egyedül az a lényeg, hogy a középiskolai matekból meg fizikából legyenek normális alapjaid, mert azt ott alapnak veszik, hogy tudod (bár emelt érettségi szintű tudást jellemzően nem várnak el), illetve legyél képes önállóan információt szerezni és tanulni.

Szóval szerintem ez ne tartson vissza. Ha jól mennek a reál tárgyak, meg szorgalams vagy, mindenféle versenyeredmény vagy plusz nélkül simán van helyed a Műegyetemen.

Az, hogy megéri-e elvégezni, relatív. Senki nem mondja, hogy egyszerű. Egyes tárgyakkal kifejezetten sokat kell foglalkozni a ketteshez is. De ha nincs baj sem a szorgalmaddal, sem a képességeiddel (és itt a nincs vele baj nem azt jelenti, hogy kiemelkedő, hanem hogy jó), teljesíthető. Cserébe egy kifejezetten piacképes szakma, amivel lehet pénzt keresni, másrészt nagyon szerteágazó, rengeteg részterülettel, így akinek alapvetően egyezik az érdkelődésével, az könynen megtalálhatja benne, ami hozzá a leginkább közel áll.

25/f

2021. szept. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá zseninek lenni. Volt pár kifejezetten gyenge képességű szaktársam, sőt olyan is, aki ennek ellenére végül csúszás nélkül végezte el. Jó, nem minden vizsgája, zh-ja, tárgya lett meg elsőre. Pont a csúszósakból átment a 2. vagy 3. vizsgán. OKTV-hez semmi közük nem volt, mégis ma mérnökök, szóval ne aggódj!
2021. okt. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!