Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a menete annak, illetve...

Mi a menete annak, illetve mennyi esély van rá, hogy a KRE ÁJK-ról átvesznek az ELTE ÁJK-ra?

Figyelt kérdés
Idén fogok felvételizni, és latolgatom az esélyeimet. Pl.: Ha nem jönnének össze a pontok úgy, hogy felvegyenek az ELTE-re, hanem csak a KRE-re kerülök be, akkor mennyi esély van rá, hogy mondjuk az első két szemeszter után átvegyenek az ELTE-re? (Állami költséges)

2021. szept. 28. 00:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

. Belföldi egyetem jogi karának az a hallgatója vehető át,

a/ aki a kar szabályai szerint meghatározott alappanel követelményeit már teljesítette,

b/ akinek hallgatói jogviszonya elbocsátás vagy fegyelmi úton való kizárás miatt nem szűnt

meg, illetőleg akivel szemben a kötelező elbocsátás vagy kizárás feltételei nem állnak fenn és

c/ aki nappali tagozaton az utolsó két félév mindegyikében legalább 27 kreditpontot gyűjtött és

4,51-es (jeles) tanulmányi eredményt ért el, esti- vagy levelező tagozaton pedig az utolsó félév

mindegyikében legalább 2O kreditpontot gyűjtött és 3,51-es (jó) tanulmányi eredményt ért el,

d/ legalább egy C típusú középfokú állami vagy államilag elismert nyelvvizsgával rendelkezik,

vagy

e/ akinek átvételét tanulmányi és személyes körülményei (betegség, fogyatékosság, családi

helyzet megváltozási) átlagon felüli módon indokolttá teszik

2021. szept. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én újra felvételiztem 🤷🏻‍♀️
2021. nov. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!