Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Baj, hogy ennyire kritikus/vál...

Baj, hogy ennyire kritikus/válogatós vagyok a képzést illetően?

Figyelt kérdés

Több egyetemi szakon is megfordultam már. Van olyan piacképes tudásom, befejezett diplomám, amivel találok munkát, igaz, nem túl élvezeteset, de meg lehet élni belőle. Az önismerettel meg a célokkal vannak inkább gondjaim, több olyan szakról is eljöttem, aminél úgy éreztem, hogy nem ezt akarom. Eléggé rágörcsöltem erre a témára és sok évet elvesztegettem keresgéléssel, de úgy vagyok vele, hogy a jövőm múlik rajta és inkább megőrzök még az állami féléveimből, minthogy elvégezzek olyat, amit utólag megbánok.


Ahova jelenleg van betekintésem, ott is azt látom, hogy nem egy régi, kipróbált szak, nem specifikus, hanem általános tudást ad és nem erős a számonkérés. Jól sejtem, hogy ez így rossz ómen? Az a benyomásom, hogy azok a szakok érnek igazán valamit, amikben van adatelemzés, van matek és lehetőleg inkább szaktudást ad, mint interdiszciplináris szemléletet.


2021. szept. 29. 09:22
 1/2 anonim ***** válasza:
El kell keserítselek, szinte egyik egyetemi szak sem ad olyan hűde speciális tudást. Egy általános képet kapsz a szakkal párosítható területről, a speciális dolgokat vagy munka közben, vagy egyéb tanfolyamokon/továbbképzéseken szeded magadra.
2021. szept. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát, szerintem azért ezt lehetne árnyalni. Egy BME mechatronikai mérnöknek vagy egy proginfósnak eléggé "bevethető" tudása lesz egy vallástörténészhez képest.
2021. szept. 29. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!