Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tud csinálni egy olyan...

Mit tud csinálni egy olyan ember, aki rossz középiskolában végzett, de szeretne egyetmre menni, de nincsenek meg a szükséges érettségi papírjai és középiskola után dolgozott is pár évet?

Figyelt kérdés
Rossz középiskolát értsd úgy, hogy számára teljesen érdektelen és nem tervez abban a szakmában elhelyezkedni.

2021. okt. 5. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Érettségit kellene szerezni legalább 1 emeltel és akkor már van esély bekerülni egyetemre/fősulira
2021. okt. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Az érettségit bármikor meg lehet csinálni utólag.

Annyi, hogy most már kötelező egy emelt szintű is a felvételihez.

2021. okt. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Csináld meg az érettségit és válassz ki 1 szakot ami tetszik. Nézd meg a szak követelményeit és úgy emeltezz. Ha nem valami nagyon specifikus (pl orvosi) akkor a nyelvi emeltet ajánlom, azt fogadják el a legtöbb helyen.
2021. okt. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kicsit igazságtalannak érzem ezeket az egyetemi felvételi feltételeket, mert aki fiatalon rosszul dönött már meg is van nehezítva a dolga.
2021. okt. 5. 13:07
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Azért hozták ezt a döntést, hogy ne mehessen boldog-boldogtalan egyetemre. A nagy részük úgyis otthagyja vagy kihullik 2 év alatt. Aki már egy emeltet le tud tenni (ami még mindig nem akkora teljesítmény), az nagyobb valószínűséggel is tud bentmaradni.

Aki pedig nem tud egyetemre menni, azt a szakmák felé akarja terelni a kormány. Úgyis sok szakember hiányzik Magyarországról.

2021. okt. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

4# Ezt érzed igazságtalanságnak?

Az igazságtalanság ott kezdődik, hogy nekem akinek van egy 55 szintű közgázos okj-ja nem számít plusz pontnak, mert valami zseni csinált egy táblázatot és ha nincs benne akkor nem jár érte semmi.

2021. okt. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Miért lenne igazságtalan, hogy egy szinthez kötik?

Tudod mi az igazságtalan? Ha én abban az időben érettségiztem amikor nem kellett emelt szint, de van 350-380 pontom középpel és nem vesznek fel egy adott szakra mert nincs egy emelt érettségim, holott a bejutáshoz elég lenne 280 pont... Na ez igazságtalan.

Vagy az, hogy valaki 11. vagy 12. osztályban tudja meg, hogy ja amúgy emeltet kell tenned egy tárgyból, ha az adott szakra akarsz menni. Na ezek igazságtalan dolgok, hiszen egy rendszernek ilyen esetben 4 azaz 4 éves kifutási időt kellene hagyni, hogy a következő gárda már így készülhessen.


Az, hogy te nem tettél érettségit anno az nem az állam hibája, hanem a tiéd. A fent említett dolgok kibaszások. A te esetedben szimplán magaddal csesztél ki.

2021. okt. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen kétéves, esti gimnáziumi képzés, nemtom, mennyire cool, érettségire talán fel tudna készíteni, vagy hát igazából neked kell tanulni mellette. Én asszem. (én nem jártam ilyenre.)
2021. okt. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kicsit félreértettetek. Persze, hogy az én hibám, hogy teljesen más dolgokból van érettségim, mint amiből kéne. Én csak azt mondom, hogy általános iskola végén nagyon kevesen tudják, hogy mit hogyan tovább és, ha akkor valaki rosszul dönt már hatalmas hátrányból indul. De tudom, hogy ez nem az állam hibája.
2021. okt. 5. 17:38
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Én nem rossz középiskolába jártam, hanem egy nagyon gyenge gimnáziumba és mellé az utolsó 1.5 évben nagyon sokat voltam beteg, szóval a kettő együtt meg is látszódott a jegyeimen.Később, mikor már jobban lettem újra érettségiztem két tantárgyból, így aztán fel is vettek az egyetemre.Szerintem neked is ez lenne a járható út.

Esetleg a FOSZK, úgy hallottam, hogy utána azzal lehet menni Bsc-re azonos területen.

2021. okt. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!