Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elte keleti nyelvek és kultúrá...

Elte keleti nyelvek és kultúrák szak (koreai irány) teljesíthető egy másik szak végzése mellett?

Figyelt kérdés

Másodéves hallgató vagyok a Pázmányon, de nagyon érdekel a koreai kultúra és nyelv. Egy ideje önszorgalomból is tanulom, de az nem ugyanaz:)

A másik szak diplomájával fogok majd a későbbiekben elhelyezkedni, így azt biztosan nem adom fel, viszont ezen a képzésen is szeretnék résztvenni. Több ismerősöm is 2 szakot visz együtt, szóval nem lehetetlen, de kíváncsi vagyok, aki erre a szakra jár, hogyan látja? Nagyon leterhelő? Vagy azért szorgalommal teljesíthető mellette más? Előre is nagyon köszönöm a válaszokat <3



2021. okt. 6. 00:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

szia, nekem egyik gimis társam erre a szakra jár, csak japán szakirányra, és a károlira, de nagyon érdekli, és amúgy nem volt soha egy túl szorgalmas és jó tanuló, de én ahogy látom viszonylag könnyen viszi a szakot,

még azt tudom, hogy sok töris tárgy van benne, szóval ha az neked nem gond, plusz a nyelvet is szívesen tanulod, akkor szerintem kivitelezhető, attól függ, hogy mellette mennyire nehéz az a szak, amit most tanulsz

2021. okt. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szio, nem tudom aktuális-e még, de hátha ♡

Én erre a szakra járok már egy éve, nagyon szeretem az egész koreai kultúrát, nyelvet, illetve még a (mostmár remélem hamarosan haha) fiúm is koreai, szóval volt motiváció bőven hogy elkezdjek itt tanulni.

A nyelvekben jó vagyok és mivel érdekel is, elég jól megy, DE hozzá kell tenni hogy napi 5 órákat tanulok:( Heti szinten minimum 3 dolgozatot írok és én ugyan jó tanuló vagyok (4,4), sajnos azt látom hogy nem nagyon lehet lavírozni.

Ha engem kérdezel, nekem biztosan nem menne egy másik szak mellett, főleg ha nem ez a prioritás.

Illetve a heti több nyelvi órán kívül (ami nagyon intenzív, én 3 hónap után már tudtam folyékonyan beszélni) eleg sok más tárgy is van, amik szintén megterhelőek.

Dehát ez az én véleményen, lehet hogy neked menne!! ♡ én nem bírnám.

Én inkább azt tanácsolnám hogy csak magát a nyelvet kezdd el tanulni, hidd el elég lesz az magában is:D

2022. jan. 27. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!